Süs havuzlarına dikkat

Süs havuzlarına dikkat

Havaların ısınmasıyla birlikte serinlemek için parklarda ki süs havuzlarına girerek serinlemeye çalışan çocuklar, tehlikeye davetiye çıkartıyor. Parklarda yer alan süs havuzlarına girilmemesi konusunda yetkililerin acil önlemler alması istendi.

ÇOCUKLAR PARK VE YEŞİL ALANLARA AKIN EDİYORLAR

Sıcak hava karşısında serinlemek için parklarda ki süs havuzlarından istifade eden çocuklar yürekleri ağıza getiriyor. Zaman geçirmek ve serinlemek amacıyla süs havuzlarına girdiklerini belirten bazı çocuklar, ''Okullar tatil oldu. Zaman geçirmek için parklara geliyoruz, terlediğimiz zaman ise serinlemek amacıyla havuza giriyoruz. Parkta bulunan bekçiler havuza girmememiz konusunda bizi uyarıyorlar ama biz yine de giriyoruz'' diye konuştular.

ÇOCUKLARI KURTARAYIM DERKEN YAŞAMINI YİTİRMİŞTİ

2007 yılında Düztepe'de girdiği süs havuzunda serinlemek isterken elektrik akımına kapılan çocukları kurtamaya çalışırken yaşamını yitiren Bilal Karataş'ın bu acı ölümü henüz hafızalardan silinmedi. Yaşanan bu ölümün ardından yerel yönetimler parklarda yer alan süs havuzlarına çocukların girmemesi konusunda önlemleri artırmıştı. Buna rağmen ölüm tehlikesini umursamadan parklarda yer alan süs havuzlarında serinlemeye çalışan çocuklar karşısında acil önlemlerin alınması isteniyor.

HAVUZ İÇERİSİNDEKİ ELEKTRİK AKSAMLARI ELDEN GEÇİRİLSİN

Gaziantep genelinde yer alan parklarda bulunan süs havuzlarında ki elektrik aksamının sağlamlaştırılmasını ve suyla olan bağlantısının kesilmesini isteyen vatandaşlarda, havuz içerisinde ki akım kablolarının yeniden elden geçirilmesini istediler. Yerel yönetimlere bu konuda önemli görevler düştüğüne dikkat çeken yetkililer, ''Serinlemek amacıyla havuza giren bir çocuğun başına elektrik aksamı nedeniyle bir şey gelirse bunun hesabını kimse veremez. Bu nedenle parklarda yer alan süs havuzlarının elektrik aksamlarının tamamı yenilenmeli'' şeklinde konuştular.

GÜNDEM
Bülent Öner
3.07.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin