SUS-PUS ÖZKEÇECİ İL BAŞKANLIĞI’NDA KALACAK MI?

Ak Parti Gaziantep il ve ilçe teşkilatlarında nefesler tutuldu. İl başkanlığı için belirlenecek aday isim noktasında tüm çalışmalar tamamlandı ve son sözü Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan söyleyecek.
SUS-PUS ÖZKEÇECİ İL BAŞKANLIĞI’NDA KALACAK MI?

Kongre takviminin işlediği Ak Parti’de yeni dönemde çok sayıda il başkanlığında değişikliğe gidilecek. Değişikliğe gidilecek iller arasında Gaziantep’in yer alıp almadığı konusunda bir bilgi bulunmuyor. Diğer yandan Ak Parti Gaziantep teşkilatlarında en çok konuşulan konuların arasında ise kent gündemine yabancı bir il başkanı olan Eyüp Özkeçeci bulunuyor. Göreve geldiği günden bu yana kentte yaşanan sorular karşısında en ufak bir açıklaması bile bulunmayan Özkeçeci’nin yeni dönemde il başkanlığı için önerilmemesi isteniliyor.

GÖREVE GELDİĞİ GÜNDEN BU YANA
“SESSİZ İL BAŞKANI” OLARAK TANINDI”

Göreve başladığı ilk günden bu yana kentte yaşanan sorunlar ve olumlu gelişmeler karşısında sessiz kalan Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, sessiz sedasız il başkanlığını sürdürdü. Gündeme dair konularda bile sessiz kalmayı tercih eden il başkanı Özkeçeci sadece protokol törenlerinde görüldü. Mahalle ve köylerde vatandaşlarla sık bir şekilde bir araya gelmeyen Özkeçeci, bu tavrıyla da köy ve mahalle teşkilatlarında da eleştiri konusu oldu. Ak Parti Gaziantep kulislerinde devam eden kongre takvimi sürecinde yeni dönemde yeni bir il başkanıyla Gaziantep Ak Parti teşkilatlarının çalışmalarına devam etmesi isteniliyor. 

GEREKLİ OLAN TEMAYÜL ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

AK Partide başlayan il başkanları değişim süreci kapsamında Gaziantep'e Koordinatör eski Milletvekili Ruken Şahin Kilerci geldi. Kilerci Gaziantep'te yapacağı araştırmalar ve tutacağı tutanaklar parti genel merkezine iletildi. Hazırlanan rapora göre Gaziantep İl Başkanı Eyup Özkeçeci'nin yeni dönemde görevine devam edip etmeyeceği kesinleşecek. Koordinatör eski vekil Ruken Şahin Kilerci, bu kapsamda il genelinde geniş çaplı bir araştırma yaptı. Faaliyet ve memnuniyet araştırma sonuçlarını rapor halinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunacak olan Kilerci'nin tespitleri doğrultusunda kararı ve son sözü AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan söyleyecek. 

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
3.12.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin