Suudi market devinin umudu Türkiye

Suudi market devinin umudu Türkiye

Vali Davut Gül, Suudi Arabistan merkezli Bin Dawood marketler zinciri sahibi Abdul Khalig Bin Dawood’u kabul etti. Vali Gül, Gaziantep’in birçok sektörde üretim yapan ve dünya ile rekabet edebilen bir şehir olduğunu söyledi.

Kentin ihracat potansiyeline vurgu yapan Vali Gül, “Gaziantep hemen hemen dünyanın her tarafına ihracat yapan ve her bütçeye uygun kalitede ürün üretebilen bir potansiyele sahip. Özellikle güvenli, kaliteli gıda anlamında dünyada sayılı şehirlerden bir tanesidir. Ticari kültürün olduğu, insanların sözünü yerine getirdiği, oturmuş bir düzeni mevcut. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve İpekyolu Kalkınma Ajansı işbirliğinde başlatılan bu ticari hamle hem gelen misafirlerimiz açısından hem de şehrimiz açısından inşallah hayırlara vesile olur” diyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Abdul Khalig Bin Dawood ise Gaziantep’te kendi marketlerinde satacakları güzel mamuller bulabileceklerini aktararak misafirperverliği için Vali Gül’e teşekkür etti.
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve İpekyolu Kalkınma Ajansı işbirliğinde düzenlenen Orta Doğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri (MENA) İş ve Yatırım Forumu kapsamında Gaziantep’e gelen Bin Dawood,’a Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Körfez Ülkeler temsilcisi Mustafa Göksu, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım eşlik etti.

16-19 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek iş ve yatırım forumunda, Suudi Arabistan, Kuveyt, BAE, Katar, Ürdün, Lübnan, Sudan, Pakistan ve Yemen'de faaliyet gösteren şirketlerin üst düzey yöneticileri ile Gaziantepli iş insanlarını bir araya getirecek.

İki gün sürecek ve ikili görüşmelerin yapılacağı forumda yatırımcılar, bölgeye yapabilecekleri yatırımlar konusunda fizibiliteler yaparak, bölgenin kalkınma ekosistemine katkı sağlayacak.GÜNDEM
Haber Merkezi
16.04.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin