TABAN SUCU’YU İSTİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi’nde il kongresi yaklaşırken il başkanlığı için ismi geçen güçlü adayların başında Hayri Sucu gösteriliyor.
TABAN SUCU’YU İSTİYOR

İlçe kongrelerinin tamamlandığı Cumhuriyet Halk Partisi’nde gözler Şubat ayında yapılacak olan il başkanlığı kongresine çevrildi. CHP Gaziantep İl Başkanı Dr. Lütfi Demir’in adaylığını açıkladığı kongre öncesinde Demir’in muhtemel rakibi ise eski il başkanlarından Hayri Sucu olacak. Üst üste girdiği il başkanlığı kongrelerinde seçimleri farklı kazanan Sucu’nun aday olması halinde seçimi kazanacağı dile getiriliyor.

GENEL MERKEZİN TEK ADAYLI KONGRE İSTEĞİNİN
MİZANSEL OLDUĞU DİLE GETİRİLİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanı Dr. Lütfi Demir’in, parti genel merkezi tarafından il başkanlığı kongresinin tek liste ile gerçekleştirileceğine yönelik söylemlerinin doğruyu yansıtmadığına dikkat çeken bazı partili yöneticiler, il başkanlığı kongresinin her kongrede olduğu gibi birden fazla adayla geçeceğine dikkat çekiyorlar. Şubat ayında gerçekleştirilecek olan il başkanlığı kongresi öncesinde partili delegasyonun önemli oranda eski il başkanlarından Hayri Sucu’yu istediği dile getiriliyor. Bu talep karşısında ise Sucu’nun şu ana kadar ne düşündüğü konusunda net bir bilgi bulunmazken konuya ilişkin olarak Sucu’ dan henüz bir açıklama yok.

İLÇE KONGRELERİNİN ARDINDAN İL BAŞKANLIĞI
KONGRESİNİN DE HEYECANLI GEÇMESİ BEKLENİLİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep il başkanlığı kongresinin büyük bir salonda coşku içerisinde geçmesini isteyen partililer bu konuda il ve ilçe yönetimlerinin şimdiden çalışmalara başlamasını istediler. İl başkanlığı kongresinin CHP’ye yakışır bir şekilde yapılmasını isteyen partililerin önemli bölümü ise kongrenin tek adaylığı değil birden fazla adayla yapılmasını talep ediyorlar. Diğer yandan Hayri Sucu’nun yeniden il başkan adayı olması halinde parti genelinde büyük bir heyecan yaşanacağına dikkat çeken bazı partililer, Sucu’nun aday olması için büyük gayret gösterdiklerini belirtiyorlar. 

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
14.01.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin