“TAKIMA SAHİP ÇIKIN”

Gaziantepspor Taraftarlar Derneği’nden açıklama
“TAKIMA SAHİP ÇIKIN”

2018-2019 futbol sezonuna Gaziantepspor iddialı başladı. Kulüp Başkanı Hasan Şahin geçtiğimiz günlerde maç öncesi futbolcularla bir araya gelerek takımın başarılı olmasını istediğini belirtmişti.

Gaziantepspor Taraftarlar Derneği de Yeşilsu’da basın açıklaması yaparak, “Takıma Sahip Çıkın” çağrısında bulundu.

Yaşadığı olumsuzluklar nedeniyle arka arkaya kötü sezonlar geçiren ve taraftarını üzen Gaziantepspor’da bu sezon başarılı olmak için and içilmiş gibi bir hava esiyor. Önce  Kulüp Başkanı Hasan Şahin’in geçtiğimiz günlerde maç öncesi futbolcularla bir araya gelerek takımın başarılı olmasını istediğini belirtmesi üzerine Gaziantepspor Taraftarlar Derneği de kolları sıvadı. Yeşilsu’da bir basın açıklaması düzenleyerek tüm Gazianteplilerden takımlarına sahip çıkması istendi.

KOLLAR SIVANDI

Gaziantepspor Taraftarlar Derneği 2018-2019 futbol sezonunun başlamasıyla birlikte Gaziantepspor taraftarlarını stada çekmek için kolları sıvadı.
Derneğin başkan ve yöneticileri, Atatürk Bulvarı üzerindeki Yeşilsu Parkında bir basın açıklaması yaparak, kulübün geçirdiği zor günlerin artık bitmesini istediklerini ve sürekli yükselen bir ivmeyle yeniden hak ettiği yere geleceğine inandıklarını belirttiler.

TARAFTARIN DESTEĞİ ŞART

Başarılı bir takımın arkasında mutlaka taraftarının da olmasının belirtildiği açıklamada, tüm Gaziantepliler ve Gaziantepspor’a gönül verenlerin takımlarını yalnız bırakmamalarını, kentimizde yapılan tüm maçlara hatta imkanı olanların deplasman maçlarına da gelmeleri istendi.

Gaziantepspor Taraftarlar Derneği takıma yönelik bu açıklamaları yaparken Gaziantepli vatandaşlar ise takımla ilgili daha önce Hakimiyet Gazetesine şu ifadelerde bulunmuşlardı;

Ahmet ŞIVGAN
Bakkal (Kenar Semt)
Ben şu an bakkallık yapmamın dışında, gençliğimde mahalli ve amatör top koşturdum. 4 tane mahalli takımın yöneticiliğini yaptım. Şimdi zaman değişti. Bir şehir spora bağlı kalınmadan da turizmde başarılı olabilir. Mesela şu an Elmacı Pazarının orada bir izleyin. Günde sayısız otobüs turları ile gezmeye gelen vatandaşlar var. Türkiye’nin her yerinden Gaziantep’e akın akın insanlar geliyor. Gaziantep turizme çok güzel açıldı. Turistik yerlerimizin tanıtımı yerinde ve doğru olarak yapılıyor. Gaziantep’in Süper Ligde bir takımının olması elbette daha iyi sonuçların alınmasına faydalı olacaktır. Ama sırf spora bağlı kalınmaz. Olsa elbette iyi olur, olmaması dünyanın sonu değil. Bunun en güzel örneği de zaten şehrimizdeki müzeler ve turistik çarşı ve pasajlarımız. Doğru bir tanıtımla spora bağlı kalınmadan güzel sonuçlar alınabiliyor, bunu görüyoruz.
 
Rıfat KARABAY
Kasap (Çarşı)
Ben doğma büyüme Gaziantepliyim ve baba mesleğim olan kasaplığı icra ediyorum. Gaziantep’in Süper Ligde bir takımının olmasını elbette istiyorum. Futbol aşığıyım. Gaziantep’in Süper Ligde olmaması beni üzüyor. Gaziantepspor’un yaşadığı zor süreçleri gözümüzle gördük, şahit olduk. Gazişehir’den çok umutlandık, o da şanssızlığının kurbanı olup Süper Lige çıkamadı.
Ben kasabım, beni birebir etkilemiyor ama dolaylı yoldan etkiliyor. Gelen taraftarlar kebapçılara ya da lokantalara gidiyor. Haliyle ben de kendi müşterilerime et satıyorum. Gönül ister ki, Süper Ligde bir değil daha fazla takımımız olsun.
Gaziantepspor’un yaşadığı ekonomik zorlukları gözümüzle gördük şahit olduk. Ben bir esnaf olarak, Gaziantep’in takımlarını kalkındıracağını, onları Süper Lige tırmandıracağını inandığım birileri bir kampanya başlatsın seve seve şehrimizin takımlarına maddi katkıda bulunmaya hazırım.
 
Hüseyin SEVLÜ
Esnaf (Çarşı)
Yaptığım işle birebir olarak gelen turistlerle etkileşimim olmuyor. Yanımdaki esnaflar şehrimize ait ürünler satıyorlar. Peynirinden, pekmezine, cevizli sucuğundan fıstığına kadar giderken yanlarında alıp götürüyorlar. Esnafım kalkınıyor, insanlar kalkınıyor. Bana da dolaylı olarak yansıyor.
Ben sporcuyum. Sporla birebir ilgiliyim. Gaziantep’ten bir takımın Süper Ligde olmaması, hele hele Dünya Kupasında da Türkiye’nin olmaması elbette ki en fazla beni üzüyor.
Şu an Türkiye Dünya Kupasında olsaydı, Gaziantep konumu itibarıyla bir çok dünya kupası maçına ev sahipliği yapardı. Bir çok dünya ülkesi vatandaş şehrimize gelmiş olurdu. Tanımış olurdu. Belki gittiklerinde yeniden gezmeye gelirlerdi. Turizmimize ve ekonomisine katkısının hangi birini sayalım.
Turist esnafımı, esnafım beni kalkındırır. Bu zincirleme bir olaydır.
 
İbrahim KARABAY
Manav (Çarşı)
Ben mahalli ve amatör takımlarda uzun yıllar futbol oynadım. Futbol benim sevdamdır. UEFA’da bile oynayan bir takımımız varken şu an Süper Ligde bir takımımız bile yok. Gazişehir Süper Ligi şans eseri kaçırdığında hasta oldum. Bir hafta yataktan çıkamadım. Futbolu o kadar seviyorum. En çok üzüldüğüm şeylerden biri de Türkiye’nin Dünya Kupasında olmayışı.

Gaziantepspor Süper Ligde iken iki haftada bir şehre taraftarlar gelirdi. Caddeler dolup taşardı, insan seli olurdu. Bu benim satışlarıma da yansırdı. Perakende satışımın dışında, kebapçı ve lokanta müşterilerime neredeyse sebze yetiştiremezdim. Hem doğrudan hem dolaylı yoldan bu insan trafiği kasama yansırdı. Bu ekonomik olarak yansıması. Ama ekonomik yansımasının dışında ben bir futbol sevdalısı olarak şehrimizin en az bir takımının Süper Ligde olmasını istiyorum. Büyükşehirlerin çoğunun birden fazla takımı var. Bizim bir tane bile yok. Şehrimizin önde gelen isimleri bu sezon olduğu gibi önümüzdeki sezon da Gazişehir’e ve Gaziantepspor’a sahip çıkıp onların Süper Ligde oynamasını ve hatta dereceye girmesini sağlamalı. Biz şehrimizdeki eski coşkuyu özledik.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
10.09.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin