TARİH NEREDE TURİST ORADA

"Kültür" farkı
TARİH NEREDE TURİST ORADA

Gaziantep Tarihi ve Turistik özellikleriyle Türkiye'nin en gözde kültür şehirlerinden biri olma konumunu koruyor.

Türkiye'nin bir çok şehrinde turizm sezonu tamamlanırken, gezi turu firmaları sezonun son turistlerini de şehrimize taşımaya devam ediyor. Ekim ayı sonuna kadar süreceği tahmin edilen seyahatlerin ilk uğrak noktası Gaziantep Kalesi.

Gaziantep’in simgesi konumunda olan ve yerli ve yabancı birçok turistin ilgisini çeken Kale bütün ihtişamı, gizemi ve yaklaşık 6 bin yıllık tarihiyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanlarından biri.

Sezonun son turistleri Tarihi Kır Kahvesi ve Ali Nacar Cami civarına tur otobüslerini park ettikten sonra başta Panaroma Müzesi, Kır Kahvesi, Ali Nacar Cami ve Gaziantep Kalesini gezdikten sonra civardaki müzelere ve hanlara uğradıktan sonra Zincirli Bedesten ve Turistik Çarşıya doğru yol alıyor. 


Daha sonra Elmacı Pazarını ve o bölgedeki turistik yerler ve türbeleri de gezen turistler yeniden tarihi kaleye doğru kafileler halinde geldikleri araçlara binerek tur kapsamındaki diğer bölgelere gidiyor.

Gezi sırasında Kurtuluş Savaşı yılları özellikle de Gaziantep Savunması hakkında da bilgi sahibi olan turistler büyük bir hayranlık ve memnuniyetle geldikleri şehirlere geri dönüyor.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
9.10.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin