TARİHİ BEY MAHALLESİ KARANLIĞA GÖMÜLDÜ!

Yerli ve yabancı turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği tarihi Bey Mahallesi’nde aydınlatma lambaları yanmıyor
TARİHİ BEY MAHALLESİ KARANLIĞA GÖMÜLDÜ!

Tarihi Bey Mahallesinde Sokak aydınlatma lambaları aylardır yanmıyor. Mahalle Muhtarı Şahin Yeşilyurt, Enerji-Sa’ya uzun süredir yaşanan arızalarla ilgili bilgi verdiklerini ama bir sonuç alamadıklarını dile getirdi. Tarihi mahallede yaşanan aydınlatma sorununun bir an önce çözüme kavuşturulması istendi.

“MAHALLE AKŞAM SAATLERİNDEN SONRA KARANLIĞA BÜRÜNÜYOR”

Bey Mahallesi Muhtarı Şahin Yeşilyurt, tarihi mahallenin akşam saat 19’dan sonra karanlığa büründüğüne dikkat çekerek, “Biz yaşadığımız bu sorunu Enerji-Sa’ya ilettik ama aylardır sorunun çözümü yönünde adımlar atılmadı. Kentin tarihi alanları arasında yer alan mahallemizde akşam saatlerinde gezmek isteyen yerli ve yabancı turistler karanlık nedeniyle dolaşma şansını kendilerinde bulamıyorlar. Mahallemizin akşam saatlerinde karanlıktan kurtulması için yetkililerin bir an önce harekete geçmesini ve gerekli çalışmaları yapmalarını istiyoruz” diye konuştu.

“KARANLIK NEDENİYLE BAZI SOKAKLARIMIZDA HIRSIZLIK OLAYLARI ARTTI”

Daha önce mahalle genelinde hırsızlık olaylarının sık şekilde yaşandığına dikkat çeken Bey Mahallesi Muhtarı Şahin Yeşilyurt, sokak aydınlatma lambalarının yanmaması nedeniyle bu dönem hırsızlık olaylarında artış görüldüğünü anlattı. “Mahallemizde hırsızlık olaylarının çok fazla yaşandığını bu dönem görüyoruz. Yanmayan sokak lambaları nedeniyle hırsızlar mahallede kol gezmeye başladılar” şeklinde konuşan Bey Mahallesi Muhtarı Şahin Yeşilyurt, sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Mahallemizde hırsızlık olayları bir süre önce oldukça fazlaydı. Polis ekiplerinin bölgemizde sıkı çalışmalarından dolayı hırsızlık olayları durmuştu. Fakat şimdi yanmayan sokak aydınlatma lambaları nedeniyle hırsızlık olaylarının arttığını görüyoruz. Enerji-Sa şikayet telefonlarına dünya kadar şikayet telefonu açtık ama ilgilenen olmadı. Yetkililerin yaşadığımız bu sorun karşısında gerekli çalışmalara bir an önce başlamalarını istiyoruz.”

GÜNDEM
Bülent Öner
27.07.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin