Tarihi caminin çevresi çöplüğe döndü

Tarihi caminin çevresi çöplüğe döndü

Şahinbey ilçesinin Düğmeci Mahallesi’nde yer alan tarihi Ömeriye Cami’nin çevresine bilinçsiz esnaflar tarafından atılan çöpler çevrede kötü görüntülerin yaşanmasına neden oluyor. Belediye ekiplerinin çöp toplama saatlerinin dışında gelişi güzel cami çevresine esnafların attığı çöpler rahatsızlık yaratıyor..

BÖLGEDE YER ALAN ESNAFLAR KONUYLA İLGİLİ UYARILMALI

Belediyenin çöp toplama saatleri dışında tarihi cami çevresine bırakılan çöp poşetler hem pis kokuya neden oluyor hem de tarihi ve dini alana her anlamda saygısızlık olarak yorumlanıyor. Bölgede yerleşik yaşayan vatandaşların cami çevresine bırakılan çöplerden dolayı zaman zaman esnaflarla tartıştıkları dile getirilirken vatandaşlar, “Belediyenin çöp toplama saatleri belli olmasına rağmen bazı kendini bilmez esnaflar çöp poşetlerini cami çevresine bırakıyorlar. Burada belediyenin bir suçu yok. Belediyenin çöp ekipleri zamanında çöpleri topluyorlar. Zamanında toplanan çöplerin ardından esnaflar yeniden çöplerini sanki özellikle cami çevresine bırakmaya devam ediyorlar” diye konuştular.

“BELEDİYE EKİPLERİ ESNAFLARI UYARSIN İSTİYORUZ”

Bölgede yaşayan vatandaşlar sözlerine daha sonra şu şekilde devam ettiler;
“Tarihi caminin restoresinin ardından Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve belediye ekipleri gerekli çalışmalarını sürdürüyorlar. Sabahın erken saatlerinde bölgede ki çöpler belediye ekipleri tarafından zamanında toplanıyor. Buraya kadar bir sorun yok. Belediye ekiplerinin çöp toplama işlemlerini sona erdikten sonra işyerlerini açan esnaflar bu defa biriken çöplerini cami çevresine bırakmaya devam ediyorlar. Bizler belediye ekiplerinin cami ve diğer çevrelere gün içerisinde çöp atmamaları konusunda esnafların uyarılmasını istiyoruz.”

GÜNDEM
Bülent Öner
4.02.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin