Tehlikeli yıkım

Tehlikeli yıkım

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkım çalışmalarına başlanılan Vergi Dairesinin eski hizmet binasında yıkım çalışmalarına katılan işçilerin can güvenliği bulunmuyor. Yıkım çalışmalarını sürdüren görevlilerin çatı katında gelişi güzel çalışmaları gözlerden kaçmadı.

Muammer Aksoy Bulvarı üzerinde yer alan eski Vergi Dairesi’nde yıkım çalışmaları başladı. Bir dönemler Vergi işlemlerini n yapıldığı eski bina 2015 yılında yapımı tamamlanan Yeni Vergi Dairesi Başkanlığına taşınılmasıyla birlikte boşaltılmış ve son bir yıldır atıl vaziyette bulunuyordu. Gaziantep’e yapılacak olan Yaşayan Kent Meydanı Projesi kapsamına alınan binanın yıkımını geçtiğimiz günlerde başlandı. Binaya giren yıkım ekipleri, bina içerisinde yer alan kapı, pencere gibi ekipmanları sökmeye başladı. Öte yandan ağır iş makineleri ile yıkım çalışmalarına başlanacağı ve yıkım işleminin yaklaşık bir ay süreceği öğrenildi.

Diğer yandan ise yıkım çalışmalarına katılan işçilerin kendi can güvenliklerini hiçe saymaları yürekleri ağızlara getiriyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
31.01.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin