Teknoloji liderleri Gaziantep'te buluşuyor

Teknoloji liderleri Gaziantep'te buluşuyor

Özel Deva Okulları, "School Maker Faire” organizasyonunda , ikinci kez teknoloji liderlerini Gaziantep’te buluşturuyor.

Eğitimde teknoloji ve bilim çalışmalarını yaygınlaştırıp bu alandaki farkındalığı arttıracak, öğrencileri üretmeye, keşfetmeye ve merak etmeye teşvik etmek amacıyla düzenlenen “School Maker Faire”, 17 Şubat 2018’de Özel Deva Okullarında gerçekleşecek. Türkiye’de yenilikçi, eğitimlerinde iddialı çalışmalar yapan okullar, saat 10.00-17.00 arasında gerçekleştirilecek fuara katılacak. Fuara Türkiye genelinde bu alanda çalışma yapan tüm okul ve firmaları davet eden Özel Deva Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Tahmazoğlu, fuara katılımda başvurunun zorunluğu olduğunu da kaydetti.

Özel Deva okullarının teknolojiye, bilim çalışmalarına, yeni buluşlar yapmaya ve üretmeye çok önem verdiğini hatırlatarak, bu nedenle anaokulundan itibaren ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinin hepsinde seviyelere göre alanla ilgili dersler yapıldığını kaydetti. Eğitsel robotlarla kodlama, maker, bilim ve teknoloji derslerinin verildiğini kaydeden Tahmazoğlu, "School Maker Faire'de Türkiye geneli tüm okullarda yapılan Fen, Matematik, Bilim ve Teknoloji çalışmaları, yeni buluşlar, atölye çalışmaları, sunum şeklinde yapılacaktır. 'Bilgi paylaştıkça çoğalır ve güzelleşir' bilincini benimsiyoruz. Okulumuzda yapılan çalışmaları diğer eğitim kurumlarıyla paylaşmak ve Türkiye'nin bu alanda öncü tüm okullarında yaptığı çalışmaları aynı çatı altında buluşturarak bilgiyi çoğaltmayı istiyoruz. Ayrıca Gaziantep’in tüm eğitimcilerine öncü olacağımızı düşünüyoruz. Eğitimde teknolojiyi uygulayan, Maker etkinliklerini üç yıldır bölgede ilk defa okul öncesinden başlatan, eğitim ile bütünleştiren bir kurum olarak öğrencilerimizin çalışmalarını ve yapım aşamalarını etkinliklerle, katılımcılarımıza sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

TEKNOLOJİ
Haber Merkezi
2.11.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin