Terör örgütüne darbe üstüne darbe

Terör örgütüne darbe üstüne darbe

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), yurt içinde yapılan terörle mücadelede örgüt mensuplarına göz açtırmıyor.

TSK’dan yapılan açıklamada 1 Haziran tarihinde meydana gelen olaylar şöyle sıralandı:

“Şırnak Beytüşşebap’ta devam eden operasyonda tespit edilen 9 adet sığınak ve mağara içerisinde, daha önceden etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensubu 1 terörist cesedi, 3 MG-3 makineli tüfek, 2 Biksi makineli tüfek, 19 tüp, 2 el yapımı patlayıcı, 250 gr C-4 patlayıcı madde, 4 akü, 620 kg gıda maddesi ve çok sayıda muhtelif malzeme ele geçirildi.

Hakkâri Yüksekova’da, devam eden operasyonda tespit edilen bir sığınak içerisinde, 2 adet Doçka uçaksavar makineli tüfek, 1 adet Zağros keskin nişancı tüfeği, 2 adet Dragunov keskin nişancı tüfeği,3 adet Biksi makineli tüfek, 3 adet RPG-7 roketatar, 1 adet av tüfeği, 43 adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 3 bin adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 500 adet Doçka mühimmatı, 200 adet Biksi makineli tüfek fişeği, 6 adet gece görüş gözlüğü, 2 adet keskin nişancı dürbünü ve 6 adet telsiz ele geçirildi.

Diyarbakır Lice-Hani’de devam eden operasyonda tespit edilen bir sığınak içerisinde 400 kg amonyum nitrat, 2 adet el yapımı patlayıcı ve 1 adet el telsizi ele geçirildi, tespit edilen 52 bin 642 kök kenevir imha edildi, 3 işbirlikçi şahıs yakalandı.

Tunceli’de güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir sığınak içerisinde, 4 adet anti personel mayını ve 50 adet Biksi makineli tüfek fişeği ele geçirildi.

Hakkâri Yüksekova’da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen 2 adet el yapımı patlayıcı imha edildi.

Hatay Hassa’da, Suriye PYD/PKK Afrin bölgesinden kaçan 1 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

Irak Kuzeyi Avaşin-Basyan bölgesinde hudut hattındaki üs bölgelerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait silah mevzii, mağara ve sığınaklar düzenlenen hava harekâtı ile imha edilmiş, 6 terörist etkisiz hale getirildi.”

 

TÜRKİYE
İHA
2.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin