Terör örgütüne operasyon

Terör örgütüne operasyon

Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü tarafından terör örgütü PKK/KCK/-PYD/YPG’ye yönelik operasyonda 1 kişinin yakalandığı dile getirildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü koordinesinde, Gaziantep İl Merkezinde operasyon gerçekleştirilmiştir. Yakalanan şahıslardan (1) örgüt mensubunun terör örgütünün silahlı yapılanması olan HPG içerisinde Kuzey Irak Kandil Bölgesinde ve Kuzey Irak Alanında silahlı eğitim alarak (11) yıl eylem ve faaliyet yürüttüğü tespit edilmiştir. Operasyonda yakalananlardan (1) örgüt mensubunun terör örgütünün Suriye yapılanması PYD/YPG adına Suriye’de silahlı eğitim aldığı ve yabancı güçler tarafından Suriye Demokratik Güçleri (SDG) olarak adlandırılan silahlı yapı içerisinde faaliyet yürüttüğü tespit edilmiştir. PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü adına faaliyetlerde bulunduğu ve örgüt mensuplarına sahte kimlik, sahte araç plakası, yer temini faaliyetlerinde bulunarak yardım ve yataklık yaptığı değerlendirilen (1) örgüt mensubu olmak üzere Suriye uyruklu toplam (3) örgüt mensubu yakalanmıştır. Operasyon sonucunda, PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütünün finansmanında kullanıldığı değerlendirilen 27450 ABD Doları ve 815 Türk Lirasından oluşan yaklaşık toplam değeri 171000 (Yüzyetmişbirbin) Türk Lirası olan paralar ile çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyaller ele geçirilmiştir. Gözaltına alınan (3) kişi adli makamlara sevk edilmiş, (1) kişi hakkında gerekli işlemler yapılmak üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilmiş olup, (2) kişi tutuklanmıştır.”

GÜNDEM
Haber Merkezi
21.09.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin