Terör propagandasına tutuklama

Terör propagandasına tutuklama

Türkiye’nin Afrin’de terör örgütlerine yönelik “Zeytin Dalı” Harekatı”nı sosyal medyada protesto eden ve bu yönde halkı eyleme çağırdıkları öne sürülen 5 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 1 kişi tutuklandı. Diğer yandan DEAŞ’a yönelik sürdürülen operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı.

Her iki konuya ilişkin olarak Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’nca silahlı terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG’ye yönelik soruşturma kapsamında; Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sınırlarımız içinde ve dışında güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, ülkemiz güvenliğine tehdit oluşturan ve Suriye’nin Afrin Bölgesindeki terör örgütlerine mensup teröristleri etkisiz hale getirmek için başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı”nı protesto etmek amacıyla terör örgütünü öven, terör örgütüne destek vererek terör örgütü adına eylem yapılması yönünde çağrı ve telkinlerle sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlarda bulunduğu tespit edilen (5) şüpheliden (1)’i terör örgütü propagandası yapmak suçundan sevk edildikleri Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmış olup, (4)’ü hakkında adli kontrol kararı uygulanmıştır. Ayrıca DEAŞ terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilerek engellenmesine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan gözaltına alınan (3) şüpheli sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmıştır.”

GÜNDEM
Haber Merkezi
30.01.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin