Terzilerin umudu bayram

Terzilerin umudu bayram

Terziler Odası Başkanı Abdullah Kocaoğlan, Ramazan Bayramına kısa bir süre kalırken halkın bayram için terzilere gitmesini beklediklerini açıkladı.

Eskinin gözde meslekleri, şimdilerde ise kendilerini icra edecek ustalarını arayan terzilerin çırak bile bulamamasından yakınan Terziler Odası Başkanı Abdullah Kocaoğlan, hazır giyim kültürünün yaygınlaşması ile hitap kitlesi daralan terzilik mesleğinin zor günler yaşadığını söyledi. Terzi sayısında yaşanan düşüşün yeni neslin mesleğe ilgi göstermemesinden kaynaklandığını ifade eden Kocaoğlan, buna rağmen bu zanaatı sürdüren ustaların zorla ayakta durduğunu açıkladı. Hazır giyim çok rağbet görse de, insanların terziye ihtiyacının ortadan kalkmadığını belirten Abdullah Kocaoğlan, eskiden bayramlar öncesi kadın erkek herkesin terzilere bayramlık diktirdiğini anımsattı. Son yıllarda yaşanan ekonomik krizle beraber terziliğin gözde meslekler arasından çıkması ve hazır giyim nedeniyle terzilerin iş yapamaz hale geldiğini kaydeden Kocaoğlan, esnafın tek umudunun Ramazan Bayramı öncesi halkın terzilere elbise diktirmesi olduğunu açıkladı.

GÜNDEM
Bülent Öner
4.06.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin