TİCARET BAKANI GAZİANTEP'E SÖZ VERDİ

TİCARET BAKANI GAZİANTEP'E SÖZ VERDİ

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Gazianteplilere söz verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i makamında ziyaret eden Pekcan, Gaziantep'in ihracat rakamlarını 6'ı sıradan üst sıralara yükselteceklerini söyleyerek, "Gaziantep'in ihracatçı yönüne her türlü desteği vermeye her zaman hazır olduk. Daha da hazır olacağız. İnşallah Gaziantep'in ihracat rakamlarını Türkiye'nin 6'ıncı sırasından daha da üst sıralarda göreceğiz" dedi. 

HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ

Gaziantep'in bölgesel olarak önemine vurgu yaparak başladığı konuşmasında, kentin Türkiye'ye olan katkılarının da önemli olduğunu belirten Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Gaziantep bizim ve bölgemiz için önemli. Sadece Türkiye sınırları için değil Türkiye sınırları dışına da Gaziantep'in katkıları önemli. Biz Gaziantep'in ihracatçı yönüne her türlü desteği vermeye her zaman hazır olduk. Daha da hazır olacağız" diye konuştu.

GAZİANTEP İÇİN EL ELE VERECEĞİZ

Gaziantep'e verecekleri destekle ihracat rakamlarını üst sıralara taşıyacaklarının altını çizen Bakan, "Gaziantep'in ihracat rakamlarını Türkiye'nin 6'ıncı sırasından daha da üst sıralarda göreceğiz. Fatma Şahin'in bakanlık döneminden beri her zaman sonuç odaklı başarılı çalışmalarına şahit olduk ve takdirle yanında olduk. Şimdi de Gaziantep için el ele vereceğiz. Beraber daha güzel şeyler yapacağız" dedi.

SURİYE MESELESİ HALLOLDUĞU ZAMAN

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'a verdiği bilgide Suriye meselesi çözüldüğü zaman Gaziantep'in ticaret, üretim, fuar ve finans merkezi olacağını söyledi. Şahin konuşmasına şöyle devam etti; "Karkamış'ta tır garajıyla ilgili çalışma var. Rakamsal olarak bakıldığı zaman günde 5 yüz tır sırada bekliyor. Bu şehrin ne kadar büyük bir sınır ticareti ve ticaretin bölgesel başkenti olduğunu gösteriyor. Biz umutluyuz. Suriye meselesi hallolduğu zaman bölgenin ticaret merkezi, üretim merkezi, fuar merkezi ve finans merkezi olacağız. Bütün rakamlar bunu gösteriyor. Geldiğiniz andan itibaren de bakanlığa verdiğiniz ivmeden dolayı şehrim ve ülkem adına size çok teşekkür ediyorum."

NARİN DEMİRCİ

GÜNDEM
Haber Merkezi
28.12.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin