Tiryaki Agro Anadolu’nun Zirvesinde

Türkiye’nin en büyük gıda tedarikçisi unvanını elinde bulunduran Gaziantep merkezli Tiryaki Agro Gıda Sanayi...
Tiryaki Agro Anadolu’nun Zirvesinde

Türkiye’nin en büyük gıda tedarikçisi unvanını elinde bulunduran Gaziantep merkezli Tiryaki Agro Gıda Sanayi, ‘Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi Araştırmasına’ damga vurdu.

Ekonomist Dergisi ile Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliğinde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ’nün katılımıyla gerçekleştirilen 13’üncü “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi Araştırması Ödül Töreni” 17 Şubat Cuma günü The Ritz-Carlton’da düzenlendi.

Şirketlerin 2015 yılı verilerinin baz alınarak hazırlanan ‘Anadolu 500 Araştırmasında’, Tiryaki Agro Gıda Sanayi, listenin başında yer alarak birincilik ödülünü almaya hak kazandı.

Tiryaki Agro Gıda Sanayi ayrıca, ‘ Karını En Çok Arttıran Şirketler’ kategorisinde de ilk 5’de yer alarak başarısını taçlandırdı.

Tiryaki Agro Gıda’nın, Anadolu’nun en büyüğü olarak adını zirveye yazdırdığı araştırmada Tosçelik, Yıldız Entegre, Eti Gıda ve Sakuysan Elektrolitik Bakır Sanayi’de ilk 5’ girme başarısı gösteren şirketler oldu.

2015 ve 2016 yıllarında da Anadolu’nun en büyük şirketi olarak sıralamada birinci olan Tiryaki Agro Gıda Sanayi adına “ En büyük Şirket’ ödülünü, Tiryaki Agro Gıda Sanayi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Tiryakioğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ’nün elinden aldı.

Törende, ‘ Karını En Çok Arttıran Şirketler’ kategorisinde ise Tiryaki Agro Gıda Sanayi Kurumsal İletişim Müdürü Ester Özlevi, ödülü TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici’den aldı.

TİRYAKİ AGRO GIDA HAKKINDA

Çiftçiden tüketiciye tedarik zincirini etkin bir şekilde yönetmeyi ve tarım ürünlerini tüketicinin sofrasına verimli bir şekilde ulaştırmayı ilke edinen Tiryaki; bakliyat, tahıl, kuruyemiş, organik gıda, yem ve yağlı tohumlar alanlarında faaliyet göstermektedir.
Kurumsal yönetime son derece önem veren Tiryaki'nin en büyük sermayesi dinamik insan kaynağıdır. 2010 yılında uluslararası portföy yönetim şirketi Investcorp Türkiye'ye ilk yatırımını, kurumsallaşma süreçleri doğrultusunda ulusal ve global pazarlarda operasyonel açıdan güçlenen Tiryaki ile yaparak şirket ortağı olmuştur.2012 yılında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile ilave ortaklık yapılmıştır

EKONOMİ
Haber Merkezi
19.02.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin