TOKİ BLOK KONUTLARINA İLGİ VAR BİLGİ VAR TIK YOK

TOKİ BLOK KONUTLARINA İLGİ VAR BİLGİ VAR TIK YOK

TOKİ’nin Balıklı Parkı içerisinde kurduğu, Beylerbeyi Mahallesindeki 612 konut ve 15 blok satışı için bilgilendirme çadırında blok fiyatlarını duyan vatandaşlar sessizliğe bürünüp oradan ayrılıyor.

TOKİ (Toplu Konut İdaresi) Şehitkamil ilçesi Beylerbeyi mahallesindeki 612 konut ve 15 blok satışı için Balıklı Parkı içerisinde bilgilendirme noktası oluşturdu.

Vatandaşların bilgi edinmek için yoğunluk oluşturduğu çadırda bahse konu konutlarla ilgili broşürler dağıtılırken yetkili kişi sorulara cevaplar da veriyor.

Yapımları tamamlanan ve anahtar teslimi halindeki konutlar, bölgede alt yapı tamamlanmadığı için vatandaşlara bir yıl sonra teslim edilecek.

Vatandaşın ödeme gücüne göre peşinat artı 96 ile 120 ay vade arasında değişen satışlar kura ile gerçekleştirilecek. Kurada ismi çıkmayan vatandaşlara bir yıl boyunca ödedikleri para geri iade edilecek.

BİN LİRADAN BAŞLAYAN FİYATLAR

Konutlarda peşinat artı 1.089.-TL’den başlayan ve 120 ay sürecek seçenek olduğu gibi, 96 ayda 3.000.-TL’yi bulan fiyatlar da var. Vatandaşlar en fazla konutlara ilgi gösteriyor.

4 daireden oluşan bloklara dar gelirliler daha az ilgi gösteriyor. İyi bir bütçe isteyen bu bloklar ise birinci ve ikinci dereceden akraba olup da aynı binada yaşamak isteyenler için ideal.

Bu binalar ise toplamda 942.000.-TL ile 1.267.336.-TL’den satışa arz ediliyor.

Aylık ödemeler ise en düşük yaklaşık 6 bin lira 12 bin lira arasında ve farklı vadelerde müşterisini ya da talihlisini bekliyor.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
2.10.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin