'TOPLU' SIKINTI !

'TOPLU' SIKINTI !

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı trafik ekipleri toplu ulaşım araçlarında yoğun bir denetim sürdürüyor. Denetimlere rağmen bunaltıcı sıcak karşısında araç klimalarını çalıştırmayan toplu ulaşım araçları vatandaşların büyük tepkisini çekiyor. Zabıta ekipleri klimasız araçlara ceza üstüne ceza yazıyor ama nafile.

ARAÇ KLİMALARI NEDEN ÇALIŞTIRILMAZ?

Kentte hava sıcaklığının ortalama 40 dereceyi bulduğu bu günlerde özel halk otobüslerinin klimalarını çalıştırmaması alınan tüm önlemlere ce cezai yaptırımlara rağmen vatandaşların tepkisine neden oluyor. Halk otobüslerinin sadece kent merkezine giriş yaptıklarında çalıştırdığı araç klimaları zabıta ekipleri şaşırtıyor. Hareket sahasında kenar mahallelerde araç klimalarını çalıştırmamakta ısrarcı davranan halk otobüsü sürücüleri klima yerine araç fanını çalıştırıyorlar. Araç sürücüleri kent merkezine giriş yaptıklarından ise araç klimalarını çalıştırarak hem zabıta ekiplerini hem de vatandaşları kandırıyorlar. Gaziantepliler zabıta ekiplerinin bu tür denetimleri sadece kent merkezinde değil aracın seyir ettiği kenar mahallelerde de aralıksız bir şekilde sürdürmelerini istiyor.

YAZILAN CEZALAR BAĞIMLILIK YAPMIŞ

Gaziantep’te toplu ulaşım araçlarında devam eden denetimlerde yüzlerce halk otobüsüne her gün ceza yazılıyor ama yazılan cezalar otobüs sürücülerine ders olmuyor. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı trafik ekiplerinin sürdürdüğü denetimlerde özel halk otobüslerinde, klima, yolcu sayısı, temizlik ve sürücünün uyması gereken kurallar titizlikle kontrol ediliyor. Son bir ay içerisinde halk otobüslerine 900’ün üzerinde ceza tutanağının düzenlendiği dile getiriliyor. Tüm cezai yaptırımlara rağmen kurallara uymamakta ısrarcı davranan otobüs sürücüleri ile zabıta ekiplerinin başı belada. Her gün halk otobüsleriyle ilgili olarak onlarca şikayet telefonu alan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı kurallara uymamakta ısrarcı davranan otobüs sürücülerinin peşini bırakmıyor.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
11.07.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin