“TOPLU ULAŞIM HAVUZDA OLACAK”

Gaziantep’te mavi renkli özel 184 özel halk otobüsü Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde ‘Havuz Sistemine’ geçiş için gün saymaya başladı.
“TOPLU ULAŞIM HAVUZDA OLACAK”

Yıllardır ‘Havuz Sistemine’ geçiş için çalışmalarını sürdüren Gaziantep Özel Halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Dündar, 184 otobüs sahibinden şu ana kadar 140’ının noter taktikli onayını aldıklarını ve kısa süre içerisinde yeni sisteme geçeceklerini dile getirdi. Dündar, tüm otobüs sahiplerinin onayını aldıktan sonra Büyükşehir Belediyesiyle sistem üzerine çalışmalara başlayacaklarını anlattı.

“YÖNETİM KURULU OLARAK SORUNLARI SIRALADIK”

Gaziantep'te çözülmesi gereken en öncelikli konular arasında şehir içi ulaşımın yer aldığını kaydeden Gaziantep Özel Halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Dündar, “Vatandaşlarımızla ulaşım sorunlarını konuştuk. Toplu ulaşımı baştan aşağı araştırdık. Sorunların neden kaynaklandığını ve çözüm için nelerin yapılması gerektiğini belirledik. Ulaşımın tek elden sağlanacağı havuz sistemiyle birlikte kentteki bütün otobüslerde hizmet kalitesi yükselecek. Sistem sayesinde ulaşım tek elden yönetilecek. Vatandaşın mağduriyeti en aza inecek ve araçların belirlenen saatlerde duraklara ulaşmaları sağlanacaktır” şeklinde konuştu.

“GAZİANTEPLİLERE DAHA KALİTELİ ULAŞIM HİZMETİ VERECEĞİZ”

Gaziantep Özel Halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Dündar, “Bu sistemle birlikte araçlara özel kameralar daha önceden yerleştirilmişti. Kameralar hem güvenlik hem denetim amaçlı kullanılacak. Araçlardaki olumsuzluklar güvenlik amaçlı olarak izlenecek ve çözüm üretilecek. Ayrıca araçların takibi kontrol altına alınacak ve toplam 184 otobüsteki hareket, seyir ve doluluk oranı an ve an izlenebilir hale getirilecek. Böylelikle toplu ulaşımdaki en küçük olumsuzluğun tespiti, araçların duraklara belirli saatlerde varıp varmadığı da kontrol altına alınmış olacak. Araçların durakta yatmaları da, tam gaz gitmeleri de sona erecek” dedi.

“GAZİANTEP’TE DE BU SİSTEMİ BAŞARIYLA HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Birçok ilde de bu sistemin başarı ile uygulandığını da kaydeden Gaziantep Özel Halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Dündar, “Havuz sistemi diğer illerde epey zamandır uygulanıyor. Havuz sistemi sayesinde müşteri kapma yarışı sona erecek ve yolcu sayısı artacak. Sistem sayesinde araçlar belirli bir sıra ile hatlarda çalışacak ve adil bir gelir dağılımı olacak. Yolcu sayısına göre değil, çalışılan süreye, performansa göre kazanç elde edilecek. Havuz sisteminde yolcuyu kimin taşıdığının önemi kalmıyor. Yolcuyu sistem taşıyor ve sistemden herkes performansı kadar ücret alıyor. Bireysel işletmecilik değil, kurumsal bir işletmecilik ön planda. Yolcuyu hangi aracın taşıdığının bir önemi yok. Hedefimiz, toplu ulaşım araçlarını tercih edilebilir yapmak. Vatandaşların özel araçlarını kullanmaları yerine toplu taşımayı özendirmeye çalışıyoruz. Havuz sistemiyle ilgili geçiş sürecimiz devam ediyor. Bu sistem faaliyete geçtiğinde bunun kalitesini ciddi anlamda hissedeceğiz” şeklinde görüş belirtti.

GÜNDEM
Bülent Öner
22.07.2019

Yorumlar

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin