TOPLU ULAŞIMDA KURAL TANIMIYORUZ!

Gaziantep polisi toplu ulaşım araçlarına yönelik denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde 743 araca adli işlem yapılırken, 61 araç ise trafikten men edildi.
TOPLU ULAŞIMDA KURAL TANIMIYORUZ!

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Trafik ve Tescil Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından kent genelinde toplu ulaşım araçlarına yönelik denetim gerçekleştirildi. 3 bin 720 toplu ulaşım aracında gerçekleştirilen denetimlerin sonucunda 743 araca işlem yapıldı. Denetimlerde 61 araç ise trafikten men edildi. Denetimlerin aralıksız şekilde devam edeceğini açıklayan polis yetkilileri toplu ulaşım araçlarının sıkı takipte olduklarını dile getirdiler.

RAKAMLAR ORTADA KURAL TANIMIYORUZ!

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Yapılan trafik kontrollerinde; 3720 araç kontrol edilmiş, trafik güvenliği ve diğer vatandaşların can güvenliğini tehlikeye düşüren; 743 sürücü ve araç plakasına işlem yapılmış, 61araç trafikten men edilmiştir” denildi. Toplu ulaşım araç sürücülerinin tüm denetimlere rağmen gelişi güzel kural tanımazlığı vatandaşların can güvenliğini riske atıyor. Aralıksız sürdürülen tüm denetimlere rağmen trafik kurallarına uymamakta direten toplu ulaşım araçlarına yazılan cezaların ucu bucağı yok. Bunda rağmen kurallara uygun şekilde çalışmamak için her türlü yola başvuran sürücüler dikkatlerden kaçmıyorlar.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA DAİRA BAŞKANLIĞI
EKİPLERİDE DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerinin toplu ulaşım araçlarına yönelik denetimleri sürüyor. Yapılan denetimlerde çok sayıda araca ceza yazılıyor ama ceza yiyen sürücüler aynı kural tanımazlığı diğer zamanlarda da yapıyor. sürdürülen denetimlere ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Halkımızın toplu taşıma araçlarında daha sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir şekilde yolculuk yapması için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı olarak denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Toplu taşıma araçlarının yönetmeliklere uygunluklarının yanı sıra vatandaşa bu hizmeti sunan araç sürücülerinin vatandaşlara karşı davranışları ve kılık kıyafetlerinden hizmeti sundukları aracın temizliği ve konforuna kadar tüm detayları inceliyoruz. Belediyemiz trafik zabıta ekipleri, servis araçları, minibüs, ticari taksi, taksi dolmuş ve özel halk otobüslerine yönelik denetimler yapmaktadır. UKOME karaları, Servis Araçları Yönergesi, Ticari Taksi Yönergesi, Minibüs Yönergesi ve Belediye Kuralları Yönetmeliği ile belirlenen kuralları ihlal eden toplu taşıma araç ilgililerine, 1608 ve 5326 sayılı kanunlar doğrultusunda idari yaptırımlar uygulanmaktadır.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
8.01.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin