TOZ SOLUYORUZ!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziantep Valiliği’nin yer aldığı ana cadde ve ara sokaklarında başlattığı asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle...
TOZ SOLUYORUZ!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziantep Valiliği’nin yer aldığı ana cadde ve ara sokaklarda başlattığı asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle kent merkezi toza büyündü. Vatandaşların toz soluduğu kent merkezinde asfalt yenileme çalışmalarının sulama eşliğinde yapılması isteniyor.

KENT MERKEZİ TOZDAN GRİ RENGE BÜRÜNDÜ

Kent merkezinde 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, İstasyon Caddesi, Kültür Yolu ve İncilipınar Mahallesinin önemli bölümü toz nedeniyle gri renge büründü. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından bir süre önce başlatılan asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle toza bürünen bölgede vatandaşlar büyük sıkıntı yaşıyor. Resmi dairelerinin önemli bölümünün yer aldığı bölgeye gelen vatandaşlar sıcak hava ve bunun üzerine toz teneffüs etmek zorunda kalıyorlar. Vatandaşlar yaşanan bu durum nedeniyle yetkililerin çalışmaları bir an önce bitirmesini istiyorlar.

“ASFALTI SÖKÜLEN CADDELER SIK ŞEKİLDE SULANSIN”

Yeni asfalt yapmak amacıyla mevcut asfalt tabakanın söküldüğü caddelerin itfaiye ekipleri tarafından aralıklarla sulanmasını talep eden vatandaşlar, “Resmi dairelerde olan işlerimiz nedeniyle bölgeye gelmek gibi bir zorunluluğumuz var. Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt yenileme çalışmalarına itirazım yok ama bölgede asfaltı sökülen caddelerin sık şekilde sulanması gerekiyor. Resmen toz soluyoruz. Kentin merkezinde bu durumu yetkililer görmüyor mu anlamak oldukça güç. Nefes bile almanın oldukça güç olduğu bölgede yetkililerin bir an önce harekete geçmesini istiyoruz” diye konuştular.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
12.05.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin