Tünellerde bakım isteniyor

Tünellerde bakım isteniyor

Karşıyaka ile İstasyon Meydanı arasında tren garının tam altından geçen yaya alt geçidinin aydınlatma lambaları aylardır yanmıyor. Her gün binlerce yayanın kullandığı alt geçitte aydınlatma ampullerinin acilen yenilenmesi isteniyor. Mücahitler Mahallesi Muhtarı Abdullah Oğuz, tüzellerin aydınlatma lambalarının tadilattan geçirilmesini istedi.

Gaziantep Tren Garının altından geçen yaya alt geçidi her gün binlerce vatandaş tarafından kullanılıyor. Aydınlatma ampullerinin tamamının kullanılamaz hale geldiği yaya alt geçidini kullanan vatandaşlar, “Karşıyaka Bölgesi ile kent merkezi arasında oldukça önemli olan yaya alt geçidinde gerekli çalışmaların kısa sürede yapılmasını istiyoruz. Zira bu alt geçit olmasa İpek Yolunu kullanmak zorunda kalacağız. Madde bağımlılarının meskeni haline gelen yaya alt geçit çoğu zaman amacı dışında da kullanılıyor” diye konuştular. Gündüz saatlerinde bile karanlık olan alt geçitte aydınlatma ampullerinin değiştirilmesi halinde burayı kullanan vatandaşların rahatlayacağına dikkat çeken vatandaşlar, yetkililerden bu konuyla ilgili olarak yardım istediler.

Vatandaşlar, “Bölgede devam eden yeşil alan projesinden dolayı oldukça memnunuz. Şimdi bu proje tamamlandıktan sonra Tren Garının tam altından geçen bu alt geçit daha da bir önem kazanacak. Oluşturulacak parka Karşıyaka Bölgesi’nden gelmek isteyen vatandaşlar bu alt geçidi kullanacaklar. Bu nedenle belediye yönetimine de bu konuyla alakalı büyük bir sorumluluk düşüyor” şeklinde konuştular.

YAŞAM
Zeynep Keskin
14.11.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin