“Turizmde altın çağımızı yaşıyoruz”

“Turizmde altın çağımızı yaşıyoruz”

Büyükşehir Belediyesi’nin gerek yurt içi gerekse yurt dışında yapmış olduğu turizm fuarları ile şehrin turizm potansiyeli yeniden canlanmaya başladı. Kent üzerindeki olumsuz algının kırılması ile birlikte büyük turizm acentaları yeniden Gaziantep’i listenin ilk sıralarına ekledi. Gaziantep’te hızla canlanan turizm atağını dile getiren Gaziantep Turist Rehberleri Odası Başkanı Mehmet Severoğlu, “Gaziantep son yıllarda turizm alanında adeta altın çağını yaşıyor” dedi.

“KÜLTÜR TURİZMİNDE ÖNEMLİ ADIMLAR ATILDI”

Kasım ayına girilmesine rağmen Gaziantep’e yapılacak olan turist kafileleri için tur rezervasyonlarının devam ettiğini ve bu turizm hareketliliğinin de şehrin yüzünü güldüreceğini belirten Gaziantep Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Mehmet Severoğlu, “Özellikle Nisan ve Mayıs ayları için Gaziantep’te yoğun bir turizm hareketliliği vardı. Gaziantep’e gelmek isteyen acentalar ilanlarını hızla arttırdı. Aynı zamanda bireysel ve gruplar halinde yapılan geziler için şimdiden rezervasyonlar yapıldı. Şu anda şehrin turizm hareketliliğini çok beğeniyoruz. Bu hareketlilik bu şekilde devam ederse Gaziantep geçmiş yıllarda kaybettiği turizm potansiyelini bu yıl toparlayacak gibi” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖNEMLİ ADIMLAR ATTI”

Gaziantep’te bu yıl turizm potansiyelinden çok umutlu olduklarını ve geçtiğimiz yılların üç dört katı artış olduğunu kaydeden Severoğlu, “Bu yıl turizmden çok umutluyuz. Geçtiğimiz yıllara oranla turizmde bu yıl yaklaşık olarak üç ya da dört kart artış olacağı kanaatindeyiz. Turizmde gerçekleşen bu atakta en önemli etken Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin oldu. Başkanımız turizme çok önem veriyor. Büyükşehir Belediyesi turizm paydaşları ile birlikte projeler gerçekleştiriyorlar. Bu da şehrin turizm potansiyeline yakın bir tarihte yansıyacaktır. Büyükşehir Belediyemiz turizm açısından elinden geleni yapıyor” dedi.

“ZORLU GÜNLERİ NİHAYET ATLATTIK”

Turizm konusunda Gaziantep’in zorlu günler atlattığını ve zorlu sürecin aşıldığını sözlerine ekleyen Severoğlu şu ifadelerde bulundu, “Turizm açısından Gaziantep oldukça zorlu günler atlattı. Şehir üzerindeki olumsuz algı da özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin ve diğer siyasetçilerimiz sayesinde kırıldı. Bu hareketliliğin artmasında Suriye’deki olayların hafiflemesi de büyük etken oldu” şeklinde konuştu. 

“REZARVASYONLAR DOLU DİZGİN”

Kentin büyük acentalar tarafından yeniden satış programlarına alınması ile birlikte rezervasyonların uzun zamandır doluluk göstermeye başladığını dile getiren Severoğlu, “Şu anda bile çoğu acentanın rezervasyonları dolmuş durumda. Bu durum gerek turizm işiyle uğraşan sektörler için gerekse şehrimiz için çok sevindirici bir durum. Acentaların satış programına Gaziantep’i yeniden koymaya başlaması turizmi önemli oranda canlandıracaktır. Satış olunca turist kafileleri de şehrimize gelecektir. Şu anda Gaziantep en büyük turizm acentalarının satış listelerinde baş sıralarda yer alıyor. Çoğu büyük acentalarında şu anda yerler neredeyse ful olarak dolmuş durumda. Önümüzdeki günlerin tarihlerine baktığımızda Gaziantep’e düzenlenecek olan turlar için yerler tamamen dolmuş durumda” dedi.

TANITIM GÜNLERİ ETKİSİNİ GÖSTERECEK”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in gerek yurt içi gerekse yurt dışı turizm fuarları ile şehrin turizm değerini yükseltmeye çalıştığını açıklayan Severoğlu, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’in turizme bu kadar önem vermesi ile gerek yurt içi gerekse yurt dışı birçok turizm fuarlarına katılımlar gerçekleştiriliyor. Almanya’da dünyanın en büyük turizm fuarına katılıyoruz. Bu fuarların da etkisini yine önümüzdeki günlerde görmek mümkün olacak. Belediyemiz yurt dışında da şehrimizi çok güzel bir şekilde tanıtmaya devam ediyor” ifadelerinde bulundu.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
4.11.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin