Türkiye ihracat haftası GAİB’te seminerlerle sürüyor

Türkiye ihracat haftası GAİB’te seminerlerle sürüyor

İhracat Haftası 2017 etkinlikleri kapsamında Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliklerinde etkinlikler düzenleneceğini açıklayan GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz ilk etkinliğin 31 Ekim 2017 Salı günü GAİB hizmet binasında gerçekleştirilecek ihracatla ilgili konuları içeren seminerler dizisinden oluşacağını açıkladı.

İhracat Haftası 2017 etkinlikleri kapsamında GAİB hizmet binasında gerçekleştirilecek olan seminerde ihracatçılara”  İhracata Yönelik Devlet Destekleri”, “Türk Ticaret Merkezleri”, Eximbank İhracatın Finansmanı” ve “Yetkilendirilmiş Yükümlülük Statüsü” konularında uzmanlar tarafından bir dizi seminer verilecek. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz TİM tarafından bu yıl ilk kez kutlanacak olan ve bundan sonra geleneksel hale getirilecek olan İhracat Haftası kutlamalarının İstanbul’da olduğu gibi Gaziantep’te de bir dizi etkinliklerle kutlanacağını, ihracatçıların bir çok konuda bilgilendirilmesinin hedeflendiğini ifade ederek “İhracat Haftası etkinlikleri çerçevesinde 31 Ekim 2017 Salı günü GAİB hizmet binamızda konuyla ilgili bir dizi seminer gerçekleştirilecektir. Üyelerimize konunun uzmanları tarafından ”  İhracata Yönelik Devlet Destekleri”, “Türk Ticaret Merkezleri”, “Eximbank İhracatın Finansmanı” ve “Yetkilendirilmiş Yükümlülük Statüsü” konularında bilgiler verilecek olup üyelerimizin katılımını bekliyoruz. TİM tarafından geleneksel hale getirilerek her sene tekrarlanması planlanan bahse konu programda ihracatın finansmanı, devlet destekleri, Türk Ticaret Merkezleri ve gümrük uygulamaları gibi üyelerimizi yakından ilgilendiren konularda bilgiler verilecektir. Gaziantep hedefleri olan bir kent olup 2017 hedeflerimizin yakalanabilmesi için 2017 yılının son iki ayında da gerekli çalışmaları sürdüreceğiz. Yarın saat 09.00’da başlayacak olan seminerlere üyelerimizi ve ihracatçılarımızı bekliyoruz” dedi.

EKONOMİ
Haber Merkezi
30.10.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin