Türkiye'nin en büyükleri içinde 58 Gaziantepli

Türkiye'nin en büyükleri içinde 58 Gaziantepli

İstanbul Sanayi Odasının (İSO) hazırladığı Türkiye'nin ilk bin Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırmasına göre 2016 yılında Türkiye'nin en büyükleri arasında Gaziantep’ten 58 firma yer aldı.

İSO geleneksel hale getirdiği "Türkiye'nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu - 2016 Araştırması'' açıklandı. Türkiye'nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırmasındaki Gaziantepli firma sayısı 30’dan 32’ye yükseldi.

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu araştırma sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada, Gaziantepli firmalarla gurur duyduklarını belirterek listede yer alan firmaları ve çalışanlarını başarılarından dolayı kutladı.

2015 yılında İSO İkinci 500 Büyük Firma araştırmasında 30 firma ile yer alan Gaziantep’in bu yıl firma sayısını 32’ye yükseltmesinden dolayı gurur duyduklarını söyleyen Hıdıroğlu, firmaların özverili çalışmaları ile ülke ekonomisine yaptıkları katkı için teşekkür etti. “Gaziantepli çalışmaktan yılmaz” diyen Hıdıroğlu, “Gaziantep iş dünyası 2016 yılında yaşadığı tüm olumsuzluklar karşısında mücadeleden vazgeçmedi. Yılmadan çalıştı, özveri ile ülke ekonomisine katkı sunmaya devam etti. Bugün en fazla ihracatçı firma sıralamasında, en büyük 500 sıralamasında da il bazında 3.sırada yer alıyoruz. Hedefimiz, üreten, istihdam sağlayan, ihracat yaparak Gaziantep'e ve Türkiye’ye ekonomik katkı sağlayan firma sayımızın daha da artırmak” şeklinde konuştu.

EKONOMİ
İHA
19.07.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin