TÜRKİYE’NİN KONUŞTUĞU O KİŞİ PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRMÜŞ

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü önünde kendisini canlı bomba olarak tanıtan saldırgan vatandaş polisin ateşi sonucu etkisiz hale getirilmişti. O kişinin üst üste psikolojik tedavi gördüğü ifade edildi.
TÜRKİYE’NİN KONUŞTUĞU O KİŞİ PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRMÜŞ

Gaziantep’te Emniyet Müdürlüğü'nün önüne gelerek, 'üzerimde bomba var' diyen şahıs polis tarafından vurularak etkisiz hale getirilmişti. Ümit Koçyiğit’in iki kez psikolojik tedavi gördüğü ifade edildi. Gaziantep Valisi Davut Gül, çok sayıda suç kaydı bulunan kişinin yaralı olarak ele geçirildiğini açıklamıştı. Yaralı olarak yoğun bakım ünitesinde tedavi altında bulunan kişinin birkaç gün içerisinde normal servise alınacağı kaydedildi.

OLAY NASIL YAŞANDI?

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nün giriş kapısı önüne gelen Ümit Koçyiğit, elindeki siyah bir poşeti yere bırakıp tekbir getirmeye başladı. Başında bere, üzerinde kaban bulunan ve kıyafetinden sarkan kablolar ile kendisine canlı bomba görüntüsü veren şüpheliyi fark eden polisler, beton bariyerleri kendilerine siper ederek 'yere yat' uyarısı yaptı. Uyarıyı dinlemeyen ve giriş kapısına doğru yönelen şüpheliye bağıran polisler daha sonra havaya birkaç el uyarı ateşi açtı. Uyarı ateşine de uymayan şüpheli daha sonra polisler tarafından ayaklarına doğru ateş açılarak vuruldu. Yaralanan şüpheli, emniyet müdürlüğü önündeki kaldırıma düştü. Yapılan incelemede herhangi bir patlayıcıya ulaşılamazken, sahte bomba düzeneği ile emniyete geldiği belirlenen ve vurularak yaralanan Koçyiğit ise ambulansla hastaneye kaldırıldı.

SALDIRGANIN SUÇ KAYITLARI OLDUKÇA FAZLA

Hastanede tedaviye alınan ve hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtilen Ümit Koçyiğit'in yapılan araştırmada 'hırsızlık' ve 'uyuşturucu' suçlarından 20 civarında kaydı bulunduğu belirlendi. Polis ekiplerinin yaptığı detaylı araştırmada Ümit Koçyiğit'in, psikolojik sorunları da bulunduğu ve son olarak şubat ayında Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde psikiyatri bölümünde tedavi olduğu ortaya çıktı. Terör ve İstihbarat Şube Müdürlüğü polisleri, emniyete yaya olarak gelen ve kendisine canlı bomba izlenimi veren Ümit Koçyiğit'in terör örgütleri ile bağlantısını ve kullanılıp kullanılmadığını da detaylı bir şekilde çok yönlü olarak araştırmaya başladı. Yakınları ve irtibatlı olduğu kişilerin bilgisine başvuran polisler, Koçyiğit'in psikolojik sorunlarından dolayı mı yoksa terör örgütlerinin yönlendirmesi ile mi eylemi yaptığını belirlemeye çalışıyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
27.05.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin