Türktepe Caminin tadilata ihtiyacı var

Türktepe Caminin tadilata ihtiyacı var

Türktepe Mahallesi’nde yer alan Türktepe Caminin dış duvarları gelişi güzel yazılarla donatıldı. Diğer yandan caminin bazı bölümlerinde acil şekilde tadilata gidilmesi gerekiyor. Mahalle sakinleri tadilat için yetkililerden ilgi bekliyorlar.

CAMİNİN DUVARLARINA GELİŞİ GÜZEL YAZILAR YAZILIYOR

Türktepe Mahallesinde yaşayan vatandaşlar caminin dış kısmında birilerinin duvarları karaladığını dile getirirken cami duvarlarının bazı bölümlerinse ise çatlamaların olduğuna dikkat çektiler. Türktepe Mahallesi sakinleri, “Mahallemizin sınırlarında yer alan camimizin fiziki konumunun korunmasına yönelik elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ama yeterli olmuyor. Yetkililerden cami duvarlarında yaşanan tahribatların giderilmesi için harekete geçmelerini istiyoruz” şeklinde konuştular.

KENTİN ÖNEMLİ BÖLÜMÜNDEN GÖRÜLEN BİR KONUMDA

Türktepe Cami şehrin birçok bölgesinden görülebilen bir konuma sahip. Mahalle sakinleri caminin dış kısmında yaşanan tahribatların giderilmesini isterken, bölge sakinlerinden de cami duvarlarına yazı yazmamalarını istiyorlar. En güzel Gaziantep Kalesinden görülen caminin kısa süre içerisinde bakıma alınması isteniyor.


GÜNDEM
Aysu Yıkmış
20.06.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin