Twitter troll'ü cinayete mi kalkıştı?

Twitter troll'ü cinayete mi kalkıştı?

Twitter'da bir troll'e, siyasi görüşleri nedeniyle beğenmediği bir dergi editörünü öldürmeye çalışması suçlamasıyla dava açıldı. Peki troll editörü nasıl öldürmeye kalkıştı?

İnternette trollerin ölüm tehditleri göndermelerine alışkındık ancak olay bu defa gerçekten öldürme teşebbüsüne dönüşmüş olabilir. 

Twitter'da hesabı bulunan Vanity Fair dergisinin bir editörü, @jew_goldstein hesabını kullanan Twitter troll'üne, kendisini öldürmeye çalıştığı suçlamasıyla dava açtı.

Epilepsi nöbetini tetikleyecek video ile öldürmeye teşebbüs

Epilepsi hastası olduğu iyi bilinen tanınmış editör Kurt Eichenwald suçlamasında, troll'ün kendisine, epilepsi hastalığını tetikleyecek ve sonu ölümcül bir epilepsi nöbetiyle bitebilecek flaşlı, animasyonlu, epilepsi hastaları için riskli bir video gönderdiğini iddia etti.

Üstelik otomatik oynatma özelliğine sahip animasyonu, hesabını açar açmaz otomatik olarak gördüğünü ve nöbet geçirdiğini, hastaneye kaldırıldığını belirten Kurt Eichenwald, burada polisi çağırarak saldırıdan şikayetçi olduğunun altını çizdi.

Kurt Eichenwald, Donalt Trump karşıtı görüşleriyle tanınıyor ve troll'ün de ona bu yüzden saldırdığı düşünülüyor. Bakalım şimdi mahkeme ne karar verecek.

Twitter da söz konusu trollün hesabını kilitlemiş durumda.

Kaynak:ShiftDelete.Net

TEKNOLOJİ
Haber Merkezi
19.12.2016

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin