Üçüz bebekler Kemal Bayındır Hastanesinde yaşama tutundular

Üçüz bebekler Kemal Bayındır  Hastanesinde yaşama tutundular

Özel Gaziantep Kemal Bayındır Hastanesi yeni Doğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi altına alınan 3’üz Suriyeli bebek yaşama tutundu. 2’si kız biri erkek olan üçüz bebekler solunum sıkıntısı nedeniyle Suriye’nin Azez kentinden Gaziantep’e getirildi. Gaziantep’te Özel Kemal Bayındır Hastanesinde tedavi altına alınan bebekler sağlıklı bir şekilde yuvalarına uğurlandılar.

82 GÜN SÜREN TEDAVİNİN ARDINDAN

BEBEKLER SAĞLIKLARINA KAVUŞTULAR

Özel Kemal Bayındır Hastanesi yeni Doğan Yoğun Bakım Servisi Sorumlu Uzman Doktoru Bülent Kayık, Suriye’den gelen üçüz bebeklerin kilo kaybı başta olmak üzere solumun sıkıntısı yaşadıklarını kaydetti. Kayık ve ekibinin gözetiminde 82 gün süren tedavinin altında sağlıklarına kavuşan bebekler Öncüpınar Sınır Kapısından ailelerine teslim edildiler.

Taburcu işleminin ardından açıklama yapan Özel Kemal Bayındır Hastanesi yeni Doğan Yoğun Bakım Servisi Sorumlu Uzman Doktoru Bülent Kayık, hastane olarak 28 küvöz ve deneyimli bir ekip ile hizmet vermeye devam ettiklerini açıkladı.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
11.01.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin