UEFA 2024 AVRUPA FUTBOL ŞAMPİYONASI HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

UEFA 2024 AVRUPA FUTBOL ŞAMPİYONASI HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

Türkiye Futbol Federasyonunun aday olduğu 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası için yapılan hazırlıkların tanıtım toplantısı İstanbul’da yapıldı.

TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Vali Ali Yerlikaya, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, 8 ilin valisi, büyükşehir belediye başkanları ve temsilciler katıldı.

Ülkemizin tanıtımı açısından büyük öneme sahip, düzenlendiği ülke ve kentlere sosyal, kültürel ekonomik açıdan büyük katkılar sağlayan turnuva için 27 Nisan 2018 tarihinde UEFA’ya teslim edilecek adaylık dosyasında ilimiz de yer alıyor.

Toplantıda dokuz kentin vali ve büyükşehir belediye başkanları ile temsilcileri, yapılan bir sunumla EURO 2024 adaylığı konusunda bilgilendirildi

UEFA Yönetim Kurulu EURO 2024'e ev sahipliği yapacak ülkeyi 2018 Yılı Eylül ayında yapacağı toplantıda açıklayacak.

2024 Avrupa Şampiyonası’nın ülkemizde düzenlenmesi halinde İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, Konya, Kocaeli ve Trabzon şampiyonaya ev sahipliği yapacak.

SPOR
Haber Merkezi
30.11.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin