ULAŞIM “BEDAVA” OLDU

Gaziantep’te sarı renkli halk otobüsleri son bir ay içerisinde 1 milyon vatandaşı bedava taşıdı
ULAŞIM “BEDAVA” OLDU

Gaziantep Minibüsçüler Odası Başkanı Sofu Çolak, bir ay içerisinde toplamda 1 milyon kişinin ücretsiz pasoları karşılığında taşındığına dikkat çekti. Minibüsçülerin geçmiş yıllarda ki gibi kazancının kalmadığına dikkat çeken Çolak, hasta refakatçılarının bile ücretsiz taşındığını anlattı.

“65 YAŞ ÜCRETSİZ BİNİŞİN RAKAMI OTOBÜS BAŞINA 3 BİN 500 OLMALI”

Ücretsiz taşımada Gaziantep’in ön sıralarda yer aldığını anlatan Gaziantep Minibüsçüler Odası Başkanı Sofu Çolak, bir ay içerisinde sadece kendilerine ait halk otobüslerinde 1 milyon vatandaşın ücretsiz olarak taşındığını dile getirdi. Çolak açıklamasında, “Ücretsiz paso sahibi olan kişi sayısı bakımından Gaziantep ön sıralarda, bizler bu vatandaşlarımızı taşımaktan dolayı şikayetçi değiliz. Fakat 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ücretsiz olarak taşınmasında otobüs başına ödenen 750 lira oldukça az. Bu rakam otobüs başına 3 bin 500 lira olmalı. Yaşanan bu durum hakkında yetkililerle bizler görüşmelerimizi sürdürüyoruz” dedi.

“ÜYEMİZ OLAN BAZI OTOBÜS SAHİPLERİ BANKA KREDİLERİNİ ÖDEYEMEZ DURUMA GELDİ”

Para kazanamadığı için bazı otobüs sahiplerinin bankalara olan kredi borçlarını ödeyemediklerini açıklayan Gaziantep Minibüsçüler Odası Başkanı Sofu Çolak, durum karşısında üzgün olduklarını açıkladı. Olağan genel kurulunu tamamlayarak yeniden başkanlığa seçilen Gaziantep Minibüsçüler Odası Başkanı Sofu Çolak konuya ilişkin olarak şu açıklamalarda bulundu;
“Halk otobüsü sahibi üyelerimizden bazıları bankalara olan kredi borçlarını para kazanamadıkları için ödeyemez duruma geldiler. Ücretsiz taşımada gelinen noktada yaşadıklarımız bunlar. Hastalara tanınan ücretsiz taşıma hakkı refakatçıları içinde geçerli oldu. Bir ücretsiz taşıma kartı ile 2 kişi taşıyoruz. Anlayacağınız 1 ayda şayet 1 milyon ücretsiz taşıma gerçekleşiyorsa gerisini siz düşünün.”

GÜNDEM
Bülent Öner
6.02.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin