Ülker Nissin Yıldız tesislerini, Oba Makarna devraldı

Ülker Nissin Yıldız tesislerini, Oba Makarna devraldı

Ülker Nissin Yıldız Şirketi'nin Sakarya'nın Hendek ilçesinde bulunan Piyale makarnaya ait olan irmik ve un üretim tesislerini, Oba Makarna devraldı.

Oba Makarna CEO’su Alpaslan Özgüçlü, satın aldıkları tesislerin günlük 300 ton makarna ve 200 ton un üretim kapasitesine sahip olduğunu söyledi. Özgüçlü, Yeni alınan tesislere 25 milyon Euro’luk ek yatırım planladıklarını belirterek, “Şu anda günlük bin 100 ton üretim kapasitesi ile faaliyet gösteriyor. Devraldığımız tesislerle birlikte günlük makarna üretim kapasitemiz bin 400 tona çıkacak. Planladığımız 25 milyon Euro’luk ek yatırımlarla birlikte günlük bin 800 ton makarna üretim kapasitesine ulaşacağız” dedi.

Adapazarı’ndaki tesislerin devreye alınması ile üretim artışının yanında, hem iç pazarda hem de dış pazarlarda önemli avantajları elde edileceğini vurgulayan Özgüçlü, “55 bin metrekare alana kurulu ve 25 bin metrekare kapalı alana sahip olan yeni tesisimiz nüfus yoğunluğunun en yüksek olduğu Marmara ve Ege bölgesine çok yakın bir konumda bulunuyor. Her iki bölgede de çok yaygın bir satış ağımız var. Hem limana, hem de iç pazara yakın olan Adapazarı’ndaki tesislerin devreye alınması ile birlikte Marmara ve Ege bölgeleri için nakliyede önemli avantaj elde edeceğiz. Bu durum iç pazarda gücümüzü artıracak” şeklinde ifade etti.

Oba Makarna, satın aldığı fabrikada un üretimine de başlayacak.

EKONOMİ
İHA
29.07.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin