Uluslararası Uzay İstasyonu Türkiye’den Geçecek

Uluslararası Uzay İstasyonu Türkiye’den Geçecek

Amerikalı Görüntü Yönetmeni ve Uzay Fotoğrafçısı James Neihouse, Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesine (HKÜ) konuk oldu. (Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) NASA’da çeşitli çalışmalar yapan ve astronotlara uzay fotoğrafçılığı eğitimi sağlayan Neihouse, bir uzay üssü olan Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS)’nun 10-13 Kasım tarihleri arasında Türkiye üzerinden geçeceğini belirtti.

KUZEYBATIDAN GÜNEYBATIYA HAREKET EDECEK

Uluslararası Uzay İstasyonu’nun ufuk çizgisinin net olduğu yerlerden görülebileceğinin altını çizen Neihouse, 10 Kasım’da 06:19 ve 06:23’de parlak bir yıldız olarak  kuzeybatıdan başlayıp, güneybatıya doğru  ilerleyerek son kez 13 Kasım Salı günü görüş açısından çıkacağını ifade etti.  Türkiye üzerinden geçeceği bilgisini paylaşan Neihouse, akıllı telefonlarda bulunan ‘’GoISSWatch ISS Tracking’’ uygulaması ile istasyonun takip edilebileceğini söyledi.

GÜNDEM
Haber Merkezi
9.11.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin