Uyanık geçinenler usandırdı

Uyanık geçinenler usandırdı

Her kesimden esnafın başının belası olan uyanık geçinen vatandaşlar, sınırları zorlayınca çeşitli tedbirlerin icat edilmesine yol açıyorlar. Şehrimizde de bu tür kişilerden nasibini alan otopark esnafının da canına tak dedirtip çareler ürettirdi.

Uyanık geçinen kişiler, ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de birçok kişinin ve esnafın başının belası oldu. Türlü bahanelerle ihtiyacı olan şeyi bedavaya getirmeye çalışan kişiler esnafları da usandırıyor.

Tamamen bedavacılığa alışan bu kişilere karşı ise esnaflar pratik zekasını kullanarak kendince tedbirini alıyor. Bunlardan biri de otopark esnafı.

Şehrimiz Suyabatmaz Mahallesi Şehitler caddesi üzerinde bulunan bir otopark işletmecisi ilginç yöntemlerle tedbirini alıp, fiyat listesini belirlemiş.

Suyabatmaz mahallesi Şehitler caddesi üzerindeki Tahmis Kahvesi bitişiğindeki bu otoparkı çalıştıran Mehmet Demir isimli esnaf ise böyle bir tedbir almaya mecbur kaldıklarını belirterek şunları söyledi: “Tamamen iyi niyetimizi kullanıp otoparkı bedavaya çıkarmaya çalışanlar oldu.  Tabelada yazanlar yarısı bile değil.  Otopark kahveye ait.  Öyle şeyler yapıyorlar ki, kahveye giriyoruz diye araçlarını bırakıp, bir kapıdan girip diğerinden çıkıyorlar. Biz de mecburen kimse bize bedavaya çıkarmak için bahane üretmesin diye böyle bir yola başvurduk” dedi.

OTOPARKTAKİ İLGİNÇ TARİFE ŞÖYLE:

GİRİŞ ÇIKIŞ - 7.-TL
SABAH AKŞAM – 7.-TL
BEŞ DAKİKA ÇIKACAĞIM - 7.-TL
HEMEN ÇIKACAĞIM - 7.-TL
BİRİNİ BEKLİYORUM - 7.-TL
TAHMİSE GELDİM - 7.-TL
SAHİBİ ARKADAŞIM - 10.-TL

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
6.09.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin