Uygulamalarda bir ayda 8 bin 781 kişi sorgulandı, 21 kişi gözaltına alındı

Uygulamalarda bir ayda 8 bin 781 kişi sorgulandı, 21 kişi gözaltına alındı

Emniyet Genel müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Alan Denetimi Projesi kapsamında Gaziantep'te yapılan uygulamalarda olumlu sonuçlar elde ediliyor. Yaklaşık 1 ayda denetimler kapsamında 8 bin 781 kişi sorgulandı. Sorgulama ve aramalarda ise çalıntı araç, motosiklet, kuru sıkı tabanca, esrar, metamfetamin ve eroin ele geçirilirken, 124 araç trafikten men edildi.

Gaziantep'te narkotik timlerin öncülüğünde gerçekleşen ve emniyetin tüm birimlerinin katıldığı alan denetimleri 1 Temmuz 2017 tarihinde başladı. Bölge halkının şikayetleri üzerine Şehitkamil ilçesine bağlı Hacıbaba Mahallesi Farabi Caddesi'nde denetimlere start verildi. Bölgede Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Özel Harekat, Çevik Kuvvet, Asayiş ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin de katılımıyla gerçekleştirilen denetimlerde bölgede huzur ortamı sağlandı.

Uyuşturucu kullanıcılarının bu bölgeden men edilmesi, sokak satıcılarına engel olunması, uyuşturucu tacirlerine fırsat verilmemesi, gençlerin başta olmak üzere vatandaşların uyuşturucuyu alması ve bulundurması ile satımının engellenmesi gibi narkotik suçların yanı sıra terör ve asayiş suçlarından suç unsurlarının ve suçluların yakalanması ile huzurun sağlanmasının hedeflendiği uygulamalarda bir ay içerisinde 164'ü Suriye uyruklu olmak üzere toplamda 8 bin 781 şahıs sorgulanarak, aranan 21 şahıs gözaltına alındı. Denetimlerde 2 adet çalıntı araç, 1 adet çalıntı motosiklet, 1 adet tüfek ve 1 adet kuru sıkı tabanca ile metamfetamin, esrar ve eroin gibi uyuşturucu maddeler ele geçirildi.

Ayrıca 4 bin 417 araç plakası sorgulanırken, sorgulanan araçlardan 216'sının sürücüsüne cezai işlem yapıldı. 124 aracın trafikten men edildiği denetimlerde araç sürücülerine ise toplam 122 bin 143 TL trafik cezası kesildi.
Denetimlerin artarak sürdürüleceği belirtildi.

GÜNDEM
İHA
8.08.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin