UYUM SAĞLAMA HAFTASI

Okul heyecanı başladı
UYUM SAĞLAMA HAFTASI

17 Eylül’de açılacak olan 2018-2019 Eğitim Öğretim Dönemi öncesi, okula yeni gidenlerin birbiriyle kaynaşıp yeni çevreye alışmaları için düşünülen Okula Uyum Sağlama Haftası ise 10 Eylül Pazartesi günü başladı ve 14 Eylül Cuma günü bitecek.

2018-2019 Eğitim Öğretim Dönemi 17 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Ancak minik yavrular bu heyecanı bir hafta evvelinden yaşamaya başlayacak.

2006-2007 Eğitim Öğretim Döneminden beri uygulanan ve okula yeni başlayan çocukların gerek yeni arkadaşlarıyla kaynaşması ve gerekse okul ve öğretmenleri ile yeni çevrelerine alışmaları için düşünülen Okula Uyum Sağlama Haftası ise 10 Eylül Pazartesi günü başladı ve 14 Eylül Cuma günü sona erecek.

Milli Eğitim Bakanlığının minik yavruların okul kaygılarını gidermek, arkadaşlarını ve öğretmenlerini tanımalarını sağlayarak okula uyumlarını kolaylaştırmak için yaptığı bu uygulama çocuklara okul ortamını da sevdiriyor.

10 Eylül Pazartesi günü başlayan ve 14 Eylül Cuma günü sona erecek olan bu uygulamanın okul dışına da uzuyor. Hafta içinde Okullarda çeşitli oyunlar ve etkinlikler düzenlenip miniklerin uyum sağlamaları sevimli ve kolay hale getirilecek.

Uygulama kapsamında Emniyet Müdürlüğü bir çok noktada denetim mekanizmaları geliştirerek hem öğrenci servislerini kontrol altında tutuyor, hem de okul çevresinde yaşanacak olumsuzluklara tedbirli davranıyor.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
10.09.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin