Uyuşturucu karşısında mücadele azmi artıyor

Uyuşturucu karşısında mücadele azmi artıyor

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kısa süre önce uyuşturucuyla mücadele kapsamında hayata geçirilen 0 552 155 27 27 nolu Narko-Mobil Whatsapp ihbar hattına gelen ihbar telefonları anında değerlendirmeye alınıyor. Narkotik polisi şehrin tüm kesimlerinde duvarlara astığı afişlerde uyuşturucu ihbar hattının tanıtımını yapıyor. Geçtiğimiz yıl uygulamaya konulan sistemle uyuşturucuyla mücadelede daha etkin konuma gelindi.

NARKO-MOBİL UYGULAMASI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Gaziantep Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Başta gençlerimiz olmak üzere vatandaşlarımızı uyuşturucudan korumak amacıyla sokakta bulunabilirliğini ve satışını engellemeye yönelik sürdürülen çalışmaların devam ettirilmesi için uygulama başlatıldı. Dünyadaki gelişmeler takip edilerek personel ve teknik kapasitenin güçlendirilmesi, uyuşturucu ile mücadelede yaşanan aksaklıkların tespit edilerek, çözüm önerilerinin geliştirilmesi ve etkin tedbirlerin alınması doğrultusunda, İçişleri Bakanlığınca İçişleri Bakanlığı Uyuşturucu ile Mücadele Uygulama Politikası hazırladı” denildi

İHBARLARDA HER TÜRLÜ DEĞERLENDİRİLECEK

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü proje ile gelişen teknoloji ve internet kullanımının yaygınlığına devlet kurumlarının da ayak uydurması, toplumda kendine önemli bir yer edinmiş olan sosyal medya ve anlık mesajlaşma uygulamalarının her alanda etkin şekilde kullanılarak narkotik suçlarında daha etkin mücadele etmek amaçladı. Beklenen hedefte, vatandaşların karıştıkları narkotik konulu bilgiler gerek video, gerek fotoğraf gerekse mesaj olarak Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne doğrudan aktarabilecekler. Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü, 0 552 155 27 27 nolu NARKO-MOBİL WHATSAPP İHBAR HATTI faaliyete geçirildiğini duyurmuştu. Gaziantep'te vatandaşların bilgilendirmesi için bastırılan afiş ve il broşürleri, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı Narko-Tim'ler ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğüne bağlı görevlilerce de dağıtımı halen sürüyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
10.04.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin