“Uyuşturucuya hayır”

“Uyuşturucuya hayır”

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Uyuşturucu, toplumların bugününü ve yarınını tehdit eden, özellikle genç kuşakları esir alan çok katmanlı, çok boyutlu bir sorun haline dönüşmüştür. Geleceğimizin teminatı, istikbalimizin umudu olan evlatlarımızı bu tür tehditler karşısında korumak hepimizin önemli ve öncelikli vazifesidir. Bir tek evladımızın dahi uyuşturucu batağına düşmesi bizim için kabul edilemez” denildi.

“KÜRESEL BOYUTTA FARKINDALIK YARATILMALI”

“Dünyada ve ülkemizde 26 Haziran tarihi "Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" olarak kabul edilmektedir.  Bu uluslararası günün amacı küresel uyuşturucu sorunu hakkında farkındalık kazandırmaktır” denilen açıklamaya daha sonra şu şekilde devam edildi;
“Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan ALO 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı, 7 gün 24 saat bilgi almak isteyen tüm vatandaşlarımıza hizmet vermektedir

ALO 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattını kimler arayabilir:

Çocuklarının ileride madde kullanımıyla hiç tanışmamaları için neler yapılabileceği konusunda bilgi almak isteyen aileler, yakınlarından birinin madde kullanıp kullanmadığını bilmeyen ancak riskli gruplarla birlikte olması sebebiyle kullanma durumlarını nasıl tespit edeceğini öğrenmek isteyenler, yakın çevrelerinde madde kullanan kişilere nasıl yardımcı olunabileceğini öğrenmek isteyenler, madde  kullanıcısı olup bırakmak isteyenler, madde kullanıcısı olup yoksunluk yaşayanlar, madde kullanımını bırakma sürecinde çeşitli sıkıntı yaşayanlar, uyuşturucu madde etkisinde ciddi sağlık problemi yaşayan kişilerin yakınları. Madde bağımlılığı konusunda ilimizde başvurulması gereken merkezler:

25 Aralık Devlet Hastanesi Hanifi Şireci AMATEM:
Telefon: (0342)  290 14 14-15
Adres: Yukarı Beylerbeyi Mahallesi 22 nolu sokak Şehitkâmil/Gaziantep
Büyükşehir Belediyesi İnayet Topçuoğlu Oya Bahadır Yüksel Psikiyatri Kliniği:
(18 yaş altı bireyler için)
Telefon: 0530 763 69 05
Mobil Ekip: 0532 684 27 87
Mobil Ekip: 0533 569 70 69
Adres: Yukarı Beylerbeyi Mahallesi 8401 cad. Şehitkâmil/Gaziantep
Büyükşehir Belediyesi İnayet Topçuoğlu Hastanesi AMATEM Polikliniği
Telefon:(0342) 235 50 60

Adres: Göllüce Mahallesi 75. Sok. Şehitkâmil/Gaziantep
Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Uygulama ve Araştırma Hastanesi AMATEM Polikliniği
Telefon:(0342)  360 60 60
Adres: Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi
Üniversite Bulvar  Şehitkâmil / Gaziantep

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
29.06.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin