VAKIFLAR “GÜVEN” VERİYOR…

Vakıflar Bölge Müdürlüğü Kilis ve Gaziantep’te tarihi vakıf eserlerinin yüzde 98’ini restore etti. Bölge Müdürlüğü tarafından Kahramanmaraş’ta ise tarihi vakıf eserlerinde restore çalışmaları devam ediliyor.
VAKIFLAR “GÜVEN” VERİYOR…

Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven, bölgeye bağlı Kilis ilinde restore çalışmalarının tamamlandığını dile getirdi. Gaziantep’te Ökkeşiye Türbesi ile Tabak Hamamında çalışmaların sürdüğünü anlatan Güven, Kahramanmaraş ilinde ise restore çalışmalarına başladıklarını anlatarak bu çalışmaların hızlı bir şekilde tamamlanacağını belirtti. Güven ayrıca Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından dar gelirlilere yönelik yapılan yardımları da anlattı.

15 MİLYON LİRALIK DEV BÜTÇE OLUŞTU

Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven, yoksul ailelere yönelik sürdürülen düzenli yardımların yanı sıra üniversite ve lise öğrencilerine burs verdiklerini dil getirdi. Yüzlerce öğrenciye burs vererek maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin eğitim süreçlerine katkı sunan Vakıflar Bölge Müdürlüğü vakıf eserlerinin geleceğe taşınmasında da önemli projeleri tamamladı. Gaziantep Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven, tarihi ve kültürel mekanları restore ettiklerini, kira gelirlerini de sürekli arttırdıklarını söyledi. Güven, Vakıflar Haftası sebebiyle açıklama yaptı. Başta tarihi ve kültürel mekanlar olmak üzere, sosyal ve kültürel alanda vakıf hizmeti yaptıklarını belirten Müdür Güven, artan kira gelirleri ile bu alanda daha etkin hizmetler yaptıklarını ifade etti.

SOSYAL YARDIMDA VAKIFLAR HEMEN YANINIZDA

Derslerinde başarılı olan maddi imkansızlıklardan dolayı eğitimlerini sürdüremeyen öğrencilerin her zaman yanında olduklarını anlatan Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven, şu ana kadar yüzlerce öğrenciye burs imkanı sağlamaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Güven, “1200’e yakın gayrimenkulümüz var. Bunun yüzde 60’ı kent merkezinde, yüzde 40’ı ilçe ve köylerde. Daha önce vakıf malı kapanın elinde kalır anlayışı vardı ama şimdi yok denecek kadar az. Çünkü bizim kiralarımız serbest piyasanın biraz üzerinde. Yapılan sosyal yardımlar hakkında bilgi veren İsa Güven; “Biz bin yapar bir söyleriz. Kuru gıdalar her ay düzenli olarak üç ilimizde dağıtılır. Şehit, gazi çocuklarına, yetim ve öksüzlere ortaokulda ayda 250 lira, üniversite öğrencilerine ayda 250 lira burs verilmekte. Herhangi bir sosyal yardımı olmayan yetim ve öksüzlere 660 TL aylık maaş ödüyoruz. Veren el alan elden bir haber olsun veya alan el veren elden bir haber olsun. Asıl işin sevabı orada. Sosyal hizmetlerimiz devam ediyor” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
21.10.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin