Vali Gül, Araban’da incelemelerde bulundu

Vali Gül, Araban’da incelemelerde bulundu

Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile Araban ilçesini ziyaret ederek ilçeye yeni atanan Kaymakam Abdulhamid Mutlu’ya görevinde muvaffakiyetler diledi.

Kaymakamlık ziyaret sonrası Araban muhtarları ile bir araya gelen Vali Gül, muhtarları dinleyerek ilçedeki kamu hizmetlerini değerlendirdi. Muhtarların istek ve önerilerini alan Gül,  özellikle ağaçlandırma noktasında muhtarlara seslenerek talepler doğrultusunda gösterilen alanlara fidan dikilebileceğini dile getirdi, “Yeşil Antep” için birlikte çalışılması noktasında destek istedi.

Araban’ın turizm potansiyelini de değerlendiren Gül, tarihi Erken Tunç Çağına (M.Ö. 2.800) kadar uzanan ve çoğunluğu toprak altında olmakla beraber yer yer sur ve burç yapılarına ait duvar izlerinin görüldüğü bir höyük üzerine yapılan İç Kale Camisinde incelemelerde bulunarak Gaziantep’in her köşesinde tarihe tanıklık eden yapılarının bulunduğunu ifade ettiGÜNDEM
Haber Merkezi
19.11.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin