Vali Gül, pandemi sürecini değerlendirdi

Vali Gül, pandemi sürecini değerlendirdi

Gaziantep Valisi Davut Gül, koronavirüsle mücadele sürecinde son alınan kısıtlama kararlarını düzenlediği video konferans yöntemiyle değerlendirdi.

İl Sağlık Müdürü başta olmak üzere mücadele etkin olan kurum müdürleriyle toplantı düzenleyen Gaziantep Valisi Davut Gül, kurallara uyulmasını istedi. Gaziantep Valiliğinden konuya ilişkin olarak, “İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Valimiz Davut Gül başkanlığında, kurul üyelerinin katılımları ile video konferans üzerinden bir araya gelerek Covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında alınan tedbirleri içeren İçişleri Bakanlığı Genelgesi üzerine değerlendirmelerde bulundu” şeklinde açıklama yapıldı.

Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada daha sonra şu sözlere dikkat çekildi;

“Koronavirüs (Covid­19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığı yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir. 2020 yılı içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınının yayılımında/bulaşında son dönemlerde tüm ülkelerde artış yaşandığı görülmektedir. Özellikle Avrupa kıtasında bulunan ülkelerde salgının seyrinde çok ciddi yükseliş olduğu ve salgınla mücadele kapsamında birçok yeni tedbir kararları alınarak uygulamaya geçildiği izlenmektedir. Ülkemizde de içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler belirlenmektedir.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
18.11.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin