Vali Gül’den yerinde inceleme

Vali Gül’den yerinde inceleme

Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile Nurdağı ilçesini ziyaret ederek bir takım temaslarda bulundu. İlçe ziyareti kapsamında restorasyon ve çevre düzenlemesi devam eden Hz. Ukkaşe Bin Mihsan Türbesi’nde incelemelerde bulunan Vali Gül, burada yaptığı açıklamada Gaziantep’in inanç turizminde de önemli bir yere sahip olduğunu aktardı.

Gaziantep’in her tarafında ayrı bir potansiyelinin bulunduğuna vurgu yapan Gül, “Hz. Ukkaşe Bin Mihsan Türbesi inanç turizmi anlamında Türkiye’nin önemli yerlerinden biri. Buraya her yıl yüzbinlerce insan ziyaretçi olarak geliyordu. Bundan dolayı hem Vakıflar Bölge Müdürlüğümüz hem de Büyükşehir Belediye Başkanlığımız el ele vererek altyapısı başta olmak üzere gelen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir yapı oluşturdular. Beş altı ay içerisinde tamamlandığında inanıyorum ki bölge başta olmak üzere Türkiye’nin her tarafından insanlar buraya gelecek. Özellikle hızlı trenin gelmesi ile beraber şehirlerarasında da ulaşım kolaylaşmış olacak” ifadelerini kullanarak emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün önemli projelerinden biri olan restorasyon ve düzenleme ile birlikte 80 araçlık otoparkı, 18 dükkanı, mezbahanesi, aşevi, 80 tane kamelyalı oturma alanı ve 350 kişilik cami ile ziyaretçilerine daha konforlu bir ortam sağlanmış olacak.
Muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz

Vali Gül, Başkan Şahin ile Nurdağı ilçesinde muhtarlarla bir araya gelerek istek ve önerileri dinledi. Muhtarlara verdikleri hizmetler için teşekkür eden Gül, iletilen taleplerin imkânlar ölçüsünde belirli bir takvim içerisinde yapılacağını söyledi.

Muhtarlar toplantısı öncesinde Nurdağı Kaymakamı olarak atanan Eşref Akça’yı da ziyaret eden Gül ve Şahin, Akça’ya görevinde muvaffakiyetler diledi. Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak’tan ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alarak Nurdağı Belediyesi yeni hizmet binasında incelemelerde bulundu.
Vali Gül ve Şahin’in ilçe ziyaretleri İslahiye TOKİ konutları ile sona erdi.GÜNDEM
Haber Merkezi
20.12.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin