VALİ KONAĞINDA İKİNCİ RAUNT

VALİ KONAĞINDA İKİNCİ RAUNT

Gaziantep vakıflar Bölge Müdürlüğü eski Vali Konağının yerini gelecek hafta yeniden kiralamaya çıkartacak

Benzin istasyonu ve ticari merkez yapılmak üzere 21 Yıllığına Ediz İnşaat'a kiralanan eski Vali Konağı'nın yerinin ihalesi firma yetkilisi E.K'nın FETÖ operasyonları kapsamında gözaltına alınmasının hemen ardından fesh edilmişti. Gaziantep Vakıflar Bölge Müdürlüğü inşaatında yüzde 70’i tamamlanan benzin istasyonu ve diğer alanları aylık 280 bin TL muhammen bedelle yeniden kiralamaya çıkartacak.

TEKLİFLER ÖNÜMÜZDE Kİ HAFTA İÇERİSİNDE ALINACAK

Gaziantep Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre eski vali Konağı yeriyle ilgili iptal edilen kiralama işini önümüzdeki hafta içerisinde alacağı teklifler doğrultusunda en iyi teklifi veren firmaya yeniden verecek. Benzin istasyonu ve ticari merkez yapılmak üzere 21 Yıllığına Ediz İnşaat'a kiralanan eski Vali Konağı'nın yerinin ihalesi firma yetkilisi E.K'nın FETÖ operasyonları kapsamında gözaltına alınmasının hemen ardından fesh edilmişti. İnşaatı yarım kalan benzin istasyonu ve ticari merkez alanıyla ilgili gelecek tekliflerin en iyi şekilde değerlendirmeden geçeceğine dikkat çeken Gaziantep Vakıflar Bölge Müdürlüğü yetkililer, başvuruların çok büyük bir titizlik çerçevesinde incelemeye alınacağına dikkat çektiler.

BENZİN İSTASYONUN YÜZDE 70’İ TAMAMLANMIŞTI

Benzinliğin yüzde 70'inin bittiği, henüz ticari merkez inşaatına başlanmayan Vali Konağı'nın yeri yeniden ihaleye çıkarılacak. Gaziantep Vali Konağı, benzin istasyonu ve ticari merkez yapılmak üzere 2016 yılının Ocak ayında ihale edildi. Muhammen bedeli 99 Bin TL'den ihaleye çıkarılan 7 bin 500  metrekarelik Vali Konağı'nın yeri için 16 firma başvurmuş, İhaleyi ilk iki yıl aylık 10 bin, üçüncü yıldan itibaren ise 19 yıl boyunca aylık 279 bin 750 TL veren Ediz İnşaat kazanmıştı. Firmanın benzinliğin yüzde 70'ini bitirdiği, ticari alan inşaatına ise henüz başlanmadığı öğrenildi. Vali Konağı'nın yeri önümüzdeki hafta alınacak tekliflerin ardından ihaleye çıkacak.

YAŞAM
Bülent Öner
1.11.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin