VATANDAŞ MI PİS, BELEDİYE Mİ ÇALIŞMIYOR?

Cadde ve sokaklarda günün her saatinde çöp yığınıyla karşılaşmak mümkün
VATANDAŞ MI PİS, BELEDİYE Mİ ÇALIŞMIYOR?

Şehrimizde özellikle de Şahinbey ilçesinde cadde ve sokaklarda günün her saatinde çöp yığınları ile karşılaşıldığından, “Vatandaş mı pis, belediye mi çalışmıyor?” sorusunu akıllara getiriyor.

Gaziantep’te belediyelerin çalışmalarını ne kadar yoğunlaştırırsa yoğunlaştırsın, bir türlü yoluna koyamadığı sorunların başında temizlik işleri geliyor.

Yapılan uyarılara ve bildirilere rağmen halen çöp atma ve belediyenin alacağı yerlere çöp bırakma saatine riayet edilmediği ve her hangi bir yaptırım uygulanmadığı gözlerden kaçmıyor. Bu nedenle şehrimizin ana ve ara arterlerinde günün herhangi bir saatinde çöp yığınıyla karşılaşmak mümkün.

Özellikle Şahinbey ilçesinde sadece çöplerle kalmayıp umuma açık tuvaletler ve resmi kurum duvarlarına bile argo içerikli sözlerin yazılı olması ve sorumlu görevlilerin olmasına rağmen bunların aylarca silinmemesi ya da kaybedecek şekilde üzerinin boyayla kaplanmaması ise duyarsızlık olarak nitelendiriliyor.

VATANDAŞ MI PİS, BELEDİYE Mİ ÇALIŞMIYOR

Şahinbey İlçesinde kenar semtlerde durum ise daha da vahim. Çöp konteynelerinin yetersiz olduğundan yakınan vatandaşlar, “Bizler çöpleri konteynere boşaltmak için gittiğimizde çoktan dolmuş olduğunu görüyoruz. Hatta çöpler konteynerin dışına taşıyor. İnsanlar konteyner dolu olduğu için mecburen dışına atıyorlar. Bu da çevrenin kirlenmesine ve kötü kokuların yayılmasına neden oluyor.” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

KONTEYNER VE ÇEVRESİ TEMİZLENMELİ

Konteynerlere sadece katı atık değil, içinde sıvı bulunan çöplerin de atıldığını belirten vatandaşlar, “Konteynerlerin temizliğine de önem verilmiyor. 5-6 ayda bir ancak yıkanıp temizleniyor. Sadece konteynerin değil, çevresinin de sık sık temizlenip yıkanması gerek. Etrafa yaydığı kötü koku yetmez gibi haşere üremesine de neden oluyor.” diyerek konteyner ve çevresinin sık sık temizlenmesi gerektiğine dikkat çektiler.

Ayrıca evleri konteynerlere yakın bulunan vatandaşlar ise, konteynerden yayılan kötü kokulardan ve ürettiği heşarelerden rahatsız. “Evlerimizde sıcaktan bunalsak bile penceremizi açıp hava alamıyoruz” diyen vatandaşlar, belediyelerin bu konunun üzerinde hassasiyetle durmasını istiyor.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
8.08.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin