VATANDAŞ SU AFFINA SEL OLDU

Faizler silindi, kalabalık caddeye taştı
VATANDAŞ SU AFFINA SEL OLDU

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi GASKİ Genel Müdürlüğünün su borçlarındaki faizlerin silinip, borçların yeniden yapılandırılacağını açıklamasıyla birlikte GASKİ binasının içi vatandaşa yetmeyince, kalabalık caddeye taştı.

Geçtiğimiz günlerde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler’in 7143 Sayılı kanun kapsamında su borçlarının yapılandırılması işlemlerine başlandığına dair açıklamasından sonra, gecikmiş borcu olan vatandaşların oluşturduğu kuyruk ve yığılma caddeye kadar taştı. 


Sönmezlerin 7143 Sayılı Kanunun 31.03.2018 tarihinden önceki su borçlarını kapsadığını, peşin ödemelerde gecikme faizinin yüzde 90 indirileceğini söylemesinin ardından vatandaşlar, bu borç yapılandırmasının gecikmiş borçları ödeyebilmek adına iyi bir fırsat olduğunu düşünüp, değerlendirmek istedi.

3 Temmuz 2018 salı günü mesai bitiminde sona erecek olan yapılandırma işlemlerinden binlerce su abonesi faydalanacak.
 
Açıklamanın yapıldığı günden itibaren büyük bir ilgi gören bu fırsatı değerlendirmek isteyen yüzlerce abone kalabalığa ve sıcaklara aldırış etmeden, işlemlerini tamamlayıp  borçlarından kurtulmak istiyor.
 
Durumdan yeni haberdar olan vatandaşların gecikmiş su borçlarını ödeyip, faiz affından da faydalandıran ve 6 aydan 18 aya kadar taksitlendirme imkanı sunan bu fırsattan faydalanmak için yanlarında sadece kimlik kartlarını götürmeleri kafi.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
22.06.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin