VATANDAŞIN ÇİLESİ

VATANDAŞIN ÇİLESİ

Şehitkamil İlçe Nüfus Müdürlüğü hizmet binasının taşındığı yeni yer yoğun talep karşısında yetersiz kaldı. Nüfus Müdürlüğü’ne gelen vatandaşlar verilen hizmetin daha geniş bir alanda yapılmasını talep ederken, salona sığmayan onlarca vatandaş ise kavurucu sıcaklık karşısında ağaç gölgelerinde sıralarını bekliyor.

DAHA BÜYÜK BİR ALANDA HİZMET VERMELİ

Sabahın erken saatlerinden itibaren kimlik işlemleri için Şehitkamil İlçe Nüfus Müdürlüğü binasına gelen yüzlerce vatandaşın önemli bölümü sırasını hizmet binası küçük olduğundan dolayı dışarıda beklemek zorunda kalıyor. Kavurucu sıcak altında işlem sırasını bekleyen onlarca vatandaş verilen hizmetin daha geniş bir alanda gerçekleştirilmesini istiyor. Diğer yandan ise Nüfus Müdürlüğü personelleri ise yoğun çalışma temposu altında vatandaşlara en iyi hizmeti verebilmenin mücadelesini veriyor. Aşırı sıcaklar altında kimlik işlemlerini daha kısa sürede ve kaliteli bir ortamda gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar yetkililerden hizmet binasını daha büyük bir alana taşımalarını istiyorlar. Diğer yandan bölgede araç parkım ise ayrı bir sorun.

“YETKİLİLER BU DURUMA EL ATMALIDIR”

Şehitkamil İlçe Nüfus Müdürlüğüne sabahın erken saatlerinden itibaren gelerek sıra numarası alan vatandaşlar, “Yetkililer nüfus müdürlüğü binasını daha geniş bir alana sahip yere taşımalıdır. Verilen hizmetten bir memnuniyetsizliğimiz yok ama dar alan nedeniyle sıramızı dışarıda bu kavurucu sıcaklar altında beklemek zorunda kalıyoruz. Diğer yandan bu bölgede yoğun tarik karşısında nüfus müdürlüğüne gelen araç sahipleri araçlarını gelişi güzel park ederek burada bir yoğunluğun yaşanmasına da neden oluyorlar. Hem vatandaş hem de araç yoğunluğu hesaba katılacak olursa müdürlüğün başka bir alana taşınması şart olmuştur. Sıcak altında sıramızı beklemek istemiyoruz” diye konuştular.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
2.08.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin