VATANDAŞIN GÜNAHI NE?

VATANDAŞIN GÜNAHI NE?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile “Kart27” firması arasında yaşanan sorunlar nedeniyle geçtiğimiz Cuma gününden bu yana toplu ulaşımda kart okuma sistemi kapalı tutuluyor. Yeni sisteme geçişi hızlandıran Büyükşehir Belediyesi her ne kadar bu sistemin eskisine oranla daha modern olduğunu dile getirse de sistem tartışmasının mağduru mübarek Ramazan ayında vatandaş oldu. Gazianteplileri isyan ettiren sistem değişikliğinin Ramazan ayı sonunda neden yapılmadığı kafalarda soru işaretlerine yol açtı.

SİSTEMİN KAPATILMASINA KARŞI ÖNLEM ALINMADI!

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, toplu ulaşım araçlarında kart okuma sisteminin kapatılmasının ardından yazılı bir açıklama yapmış ve yeni sisteme geçileceğinden dolayı bu sıkıntının yaşandığına dikkat çekmişti. Fakat geçtiğimiz Cuma günü akşam iftar saatine dakikalar kalasıyla toplu ulaşım araçlarında kart okuma sisteminin kapatılmasıyla birlikte on binlerce vatandaş evine geç saatlerde ulaşabilmişti. Kart okuma sisteminin kapatılmasının Ramazan ayına denk getirilmesi karşısında bu duruma hazırlıksız yakalanan Büyükşehir Belediyesi yönetimine büyük öfke duyuluyor. Sistemin kapatılma ihtimaline karşı önlem almayan belediye yönetimi yeni kartlı sistemin hayata geçebilmesi için aralıksız şekilde çalışıyor. Cuma gününden bu yana 500’den fazla otobüse ceza yazıldı.

BELEDİYE İLE FİRMA ARASINDA NELER YAŞANIYOR?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile “Kart 27” sisteminin sahibi olan firma arasında son aylarda değişik sorunların yaşandığı iddia ediliyor. Ocak ayında indirimli ve ücretsiz biniş kartlarının tamamını 10 lira karşılığında yenileyen yetkililer, yeni sisteme geçilme sürecinde de mevcut kartları ücretsiz olarak değiştirme kararı aldı. Uzun süredir kullanımda bulunan Kart 27 sisteminin bir anda kapatılmasının firma ile Büyükşehir Belediyesi arasında yaşanan sorunlardan kaynaklı olduğu öne sürülüyor. Halen kapalı olan kart okuma sistemi karşısında ise otobüs sürücüleri vatandaşlardan tam biniş ücreti olarak 2 lira 50 kuruş almaya devam ediyor. Diğer yandan halen yaşanan bu sorunu daha önceden göremeyerek tedbir alamayan Büyükşehir Belediyesi yönetimi, toplu ulaşım araçlarında denetimleri artırma kararı aldı.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
6.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin