VEDA EDER GİBİ…

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Asım Güzelbey, sosyal medyasında duygu dolu sözlere yer verdi. Güzelbey, Mário Raul de Morais Andrade, "Olgunluğun Kıymetli Zamanı"ndan alıntılarla takipçilerini üzdü
VEDA EDER GİBİ…

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, sosyal medya hesabında veda dolu mesajlara yer verdi. “Üst düzey bir makam için yapılan kavgaların çirkin sonuçlarına tanık olmaktan nefret ediyorum” şeklinde söylemlere yer veren Güzelbey, “Artık yasaların ve yönetmeliklerin tartışılıp durduğu ve hiçbir işe yaramayacağını bildiğim sonsuz toplantılara ayıracak zamanım yok” dedi.

“AZ ZAMANIM KALDIĞINI KEŞFETTİM”

Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Asım Güzelbey, “Olgunluk dönemimde, kalan yıllarımı saydım ve yaşadığımdan çok daha az zamanım kaldığını keşfettim. Bir şekerleme paketi kazanmış küçük bir çocuk gibi yılları büyük bir zevkle ve iştahla yedim, ama azalmaya başladıklarını hissedince artık teker teker, tadını çıkararak yiyorum. Artık yasaların ve yönetmeliklerin tartışılıp durduğu ve hiçbir işe yaramayacağını bildiğim sonsuz toplantılara ayıracak zamanım yok” şeklinde yorumladı. Güzelbey’in bu cümleleri karşısında takipçileri duygu dolu mesajlara yer verdi.

“APTAL İNSANLARA DESTEK OLMAK İÇİN DE ZAMANIM YOK”

“Takvim yaşlarına rağmen hâlâ büyümeyen aptal insanlara destek olmak için de zamanım yok. Vasatlıkla uğraşmak için de zaman ayıramam” şeklinde yorumlarını sürdüren Güzelbey, yorumlarını şu şekilde sürdürdü;

“Şişmiş egoların bulunduğu toplantılara katılmayı hiç istemiyorum. Artık dalaverecilere ve çıkarcılara tahammül etmiyorum. Başarılı olmuş insanların yerine geçmeye can atan şu kıskanç insanlara hiç tahammülüm kalmadı. Üst düzey bir makam için yapılan kavgaların çirkin sonuçlarına tanık olmaktan nefret ediyorum. İnsanlar içeriğe değil, sadece başlıklara bakar oldular. Benim zamanım ise, başlıklarla uğraşmayacak kadar değerli artık. Öz'ü istiyorum, ruhumun acelesi var. Pakette şimdi daha da az şeker kaldı. İnsan onurunu ve gerçekleri savunan, sorumluluktan kaçmayan, başarılarından dolayı şişinmeyen, kendi yanlışlarına gülebilen, vaktinden önce "oldum" demeyen, insan olmayı anlamış insanlarla yaşamak istiyorum. Asıl olan, yaşamı değerli kılmış eylemlerinizdir. Yaşamın sert darbelerinden yumuşak bir ruh ile çıkmayı başarabilmiş ve başkalarının yüreğine dokunabilen insanlarla olmak istiyorum. Evet, olgunluğun bana getireceği o doluluğu hissetmek için acelem var. Elimde kalan tek bir şekerlemeyi bile yitirmek istemem. Amacım, sevdiklerim ve vicdanımla barış içinde ve huzurla dolu olmaktır. Umarım sizin için de aynısı olur, çünkü her hâlukarda yaşlanacaksınız.”

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
2.10.2018

Yorumlar

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin