Viyadük Köprüsü'nde yıkım çalışmaları sürüyor

Viyadük Köprüsü'nde yıkım çalışmaları sürüyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkım kararı alınan Kemal Köker Viyadük Köprüsü'nün yıkım çalışmaları aralıksız şekilde sürdürülüyor. Köprüde yıkım çalışmalarında sona gelinirken, yıkılan alana yeni bir köprü yapılmayacak. Park alanının yıkılan köprü ile birlikte daha da genişleyeceği ve kullanışlı bir alan haline geleceği ifade ediliyor.

YIKIMLA BİRLİKTE BAZI YOLLARDA TEK YÖN UYGULAMASI SÜRÜYOR

Yıkım çalışmalarının başlamasıyla birlikte Atatürk Bulvarı’nda tek yön uygulaması başlamıştı. Tek yön uygulamasıyla birlikte Atatürk Bulvarı’nda yer alan esnaf temsilcileri iş yapamaz duruma geldiklerini dile getirmelerine rağmen uygulamanın süresiz olarak devam etmesi bekleniliyor. Bulvarın tek yöne uygun şekle getirilmesine yönelik olarak Kırkayak ve Başkarakol Bölgelerinde alt ve üst yapı çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen çalışmaların kısa sürede tamamlanması beklenilirken, trafik akışında ise sorun yaşanmamasına yönelik olarak zabıta trafik ekipleri tedbirlerini artırdılar.

YIKIM ÇALIŞMALARINDA VATANDAŞLARIN CAN GÜVENLİĞİ DÜŞÜNÜLDÜ

Köprünün yıkımı esnasında vatandaşların can ve mal güvenliğinin tehlikeye girmemesi açısından köprünün altına denk gelen Kemal Köker Caddesi’nin Gazimuhtarpaşa Bulvarı Kızılay Kan Merkezi Kavşağı’ndan itibaren, 16 nolu caddenin Ticaret Odası köşesinden valilik binasına kadar yan yollar dahil olacak şekilde yıkım işlemi tamamlanıncaya kadar tamamen araç trafiğine kapatılmasına karar verildiği açıklandı. Yetkililer; 28 Haziran tarihinden itibaren herhangi bir olumsuzluğun veya kazanın yaşanmaması için vatandaşların çalışma olan yollarda trafik işareti ve yönlendirmelere uyulması gerektiğini belirttiler.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
1.08.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin