'YABAN HAYVANLARI' BİLE DÜŞÜNÜLDÜ

'YABAN HAYVANLARI' BİLE DÜŞÜNÜLDÜ

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu 'Yaban Hayvanları'nı unutmadı. 'Bi Dünya Yeşil' projesi kapsamında Arıl Mahallesi'ne oluşturulan 17. Etap Şehitkamil Ormanı için dikilen fidanlarda ağaç seçimine özellikle dikkat ettiklerini vurgulayan Fadıloğlu, "Yalnızca çam ağacı değil meyveli ağaçlar olarak hem badem hem de zeytin ağacı fidanlarını da diktik. Çünkü ilerde yaban hayatı korumak adına meyveye de ihtiyaç var ki yaban hayatındaki hayvanlar da bundan faydalansınlar" dedi.

ÖZELLİKLE ÇOCUKLAR İÇİN

Göreve geldikleri günden beri yeşil konusunda alışkanlık oluşturmaya gayret gösterdiklerini kaydeden Rıdvan Fadıloglu, "Göreve geldiğimiz günden beri alışkanlık oluşturmaya gayret gösterdik. Her yıl Mart ve Kasım aylarında 'Bi Dünya Yeşil' etkinliği çerçevesinde özellikle hazineden ve Orman İşletmesi'nden almış olduğumuz destekle ağaçlandırma yapıyoruz. Bunu yaparken de her bir çocuğumuzun dikili ağacı olsun diye Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte çalışıyoruz" dedi.

DİKİLEN FİDANLAR TOPRAĞI SEVDİ

Bu zamana kadar ormanlar için diktikleri fidanların yüzde 90-95 oranında tuttuğunu söyleyen Fadıloglu, "Şehir merkezinde çok nitelikli geniş alanlar bulunamadığı için Orman İşletmesiyle yapılan çalışmalar neticesinde bu bölgede etap etap çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Çünkü coğrafya çok sert. Özellikle toprak kalınlığı çok az. Yedi iş makinasıyla yaklaşık kırk gün çalışma yapıldı. Ulaşımı sağlamak için dört kilometre yeni yol yapıldı. Şimdiye kadar yapmış olduğumuz ekimlerde tutma oranı yüzde 90-95 seviyelerinde" diye konuştu.

ÖZELLİKLE MEYVELİ AĞAÇLAR DA DİKİLDİ

Fidan dikiminde ağaç seçimine gittiklerini ve sadece cam ağacı değil meyve ağaçlar da diktiklerini belirten Fadıloglu şöyle devam etti, "13 bin fidanımızı toprakla buluşturduk. Ağaç seçiminde de dikkatli davrandık. Yalnızca çam ağacı değil meyveli ağaçlar olarak hem badem hem de zeytin ağacı fidanları da diktik. Çünkü ilerde yaban hayatı korumak adına meyveye de ihtiyaç var ki yaban hayatındaki hayvanlar da bundan faydalansınlar."

MİLLETVEKİLLERİ DE FİDAN DİKTİ

'Bi Dünya Yeşil' projesi kapsamındaki 17. Etap Şehitkamil Ormanı için milletvekilleri de fidan dikti. AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Derya Bakbak ve Ahmet Uzer de, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloglu ile hem fidan dikti hem de diktikleri fidanları suladı.

NARİN DEMİRCİ

GÜNDEM
Haber Merkezi
9.11.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin